XIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 22 października 2017 r.

with Brak komentarzy

1. Kończy się miesiąc różańcowy. W tym roku setnej rocznicy objawień fatimskich jest szczególna okazja do tego byśmy zwrócili uwagę na osobę Maryi, widzieli w Niej pomoc i obronę każdej rodziny i nade wszystko każdego człowieka w naszej Parafii, której Ona jest Patronką. Pragniemy jeszcze jednym wydarzeniem modlitewnym podkreślić tą naszą więź z Maryją. Dlatego we współpracy ze Wspólnotą Zawierzonych Maryi organizujemy procesję różańcową w przestrzeni całej naszej parafii, która odbędzie się w przyszłą niedzielę o g. 13.00, kiedy to wyruszymy z kościoła ze śpiewem i modlitwą 4 części różańca przez Maćkówkę Granicę, od remizy do krzyża na polach w kierunku Zalesia, przez Zalesie na drogę polną, która prowadzi na Żurawiczki Gorzelnię i powrót do kościoła. Czas trwania ok. 2 g. Zapraszamy serdecznie i zachęcamy do wspólnej modlitwy.
2. Zbliża się miesiąc listopad, czas modlitw za zmarłych. Kartki wypominkowe znajdują się na stoliku. Można je składać w zakrystii. Na wypominki roczne prosimy składać kartki oddzielnie, z opisem „wypominki roczne”.
3. W konkursie „Ziarenka” zostali wylosowali: Michał Kulpa, Sebastian Ziółkowski, Zosia Biskupska – zwycięzcom gratulujemy.
4. Sprzątanie świątyni przed dzisiejszą niedzielą przeprowadziła grupa Pani Zofii Baryła. Bardzo serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i prace, aby ta świątynia była zawsze czysta i pięknie przystrojona. Tym dyżurem sprzątanie świątyni zakończyli parafianie z Żurawiczek i od przyszłego tygodnia prosimy parafian z Maćkówki.
5. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, życzymy zdrowia, błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i wszelkich potrzebnych łask.
6. Zachęcamy do nabywania Kalendarza Rolników.