XXX NIEDZIELA ZWYKŁA – 29 października 2017 r.

with Brak komentarzy
 1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość poświęcenia naszej Świątyni. Wyrażamy wdzięczność Panu Bogu za dar naszego kościoła. Otoczmy naszą modlitwą wszystkich, którzy budowali tę Świątynię, jak i tych, którzy cały czas upiększają ją i opiekują się nią.
 2. W przyszłą niedzielę I miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o g. 8.00.
 3. Dzisiaj o g. 13.00 zapraszamy do wzięcia udziału w procesji różańcowej, z kościoła przez Maćkówkę Granicę, od remizy do krzyża na polach w kierunku Zalesia, przez Zalesie na drogę, która prowadzi na Żurawiczki przy szkole i powrót do kościoła. Zachęcamy do wspólnej modlitwy. Pozostających w domach prosimy o łączność modlitewną z pielgrzymującymi.
 4. W środę 1 listopada przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. o g. 8.00 i 11.00, po sumie wyruszymy z procesją na cmentarz. Jak co roku przed cmentarzem młodzież i ministranci będą zbierać ofiary do puszek na fundusz „WZRASTANIE” św. Jana Pawła II.
 5. 1 listopada o g. 18.00 Franciszkańska Młodzież Oazowa zaprasza na wspólną modlitwę różańcową za zmarłych na cmentarzu.
 6. W czwartek 2 listopada przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych czyli Dzień Zaduszny. Msze św. o g. 8.00 i 17.00 oraz na cmentarzu o g. 10.00, po której wyruszymy z procesją po cmentarzu.
 7. W listopadzie zapraszamy na nabożeństwo wypominkowe o g. 16.30. Od Uroczystości Wszystkich Świętych do 8 listopada – Msza św. za polecanych w wypominkach, w tych dniach można zyskać Odpust Zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i ofiarować go za zmarłych.
 8. Kartki wypominkowe można składać w zakrystii. Na wypominki roczne prosimy składać kartki z opisem „wypominki roczne”.
 9. W tym tygodniu przypadają dni odnowy chrześcijańskiej I Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca. W I piątek odwiedziny chorych od g. 8.00 i zapraszamy do korzystania z sakramentu pokuty i pojednania od g. 16.00.
 10. W konkursie „Ziarenka” zostali wylosowali: Szymon Pieniążek, Milena Superson i Amelia Telega – zwycięzcom gratulujemy.
 11. Dzieci, które brały udział nabożeństwach różańcowych prosimy, aby od środy 31 października do przyszłej niedzieli przynosiły puzzle w podpisanych kopertach z napisaną liczbą zebranych elementów a na odwrocie z napisanymi numerami brakujących puzzli. W niedzielę 12 listopada wręczymy dzieciom nagrody.
 12. Sprzątanie świątyni przed dzisiejszą niedzielą przeprowadzili: Pani Agnieszka Obłoza, Krystyna Mucha, Krystyna Kuc, Jolanta Pieniążek, Bożena Balawender, Stanisława Stecko i Maria Pieczko. Bardzo serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i prace, aby ta świątynia była zawsze czysta i pięknie przystrojona. Tej grupie oraz z przyszłego tygodnia dziękujemy za zakup chryzantem.
 13. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, życzymy zdrowia, błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i wszelkich potrzebnych łask.
 14. Zachęcamy do nabywania Kalendarza Rolników.