I NIEDZIELA ADWENTU – 3 grudnia 2017 r

with Brak komentarzy
  1. Adwentem rozpoczynamy Nowy Rok Liturgiczny pod hasłem: „Duch, który umacnia miłość”. Niech to będzie czas szczególnego rozpalenia wdzięczności i miłości do naszego Zbawiciela za dar jubileuszu erygowania naszej parafii. W Adwencie szczególnym nabożeństwem są Roraty, na które wszystkich zapraszamy o g. 17.00.
  1. Dzisiaj również pierwsza niedziela miesiąca. * Po Mszy św. o g. 8.00 zmiana tajemnic różańcowych. * O 20.45 zapraszamy na Apel Maryjny. Po Mszach św. obrzęd poświęcenia opłatków na stół wigilijny, które będziemy roznosić od jutra od godz. 10.00.

  – w poniedziałek – Parcelacja i Kamienica w Żurawiczkach do Pastwiska;

  – we wtorek 5.12– Żurawiczki Góra, Gorzelnia, Dół do Krzyżówki;

  – w środę 6.12 – domy od cmentarza, Granica i Wieś w Maćkówce;

  – w czwartek 7.12 – Zalesie Maćkowskie, Maćkówka Potok i Skotnik do szkoły;

  – w sobotę 9.12 – Maćkówka Zadwór, Gościniec i Zalesie.

  Już dzisiaj dziękujemy za życzliwe przyjęcie i zaopatrzenie się w opłatki.

  1. W piątek przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o g. 8.00 i 17.00. Po Mszy św. wieczornej spotkanie Wspólnoty Zawierzonych Maryi, a o 20.45 zapraszamy na Apel Maryjny.
  1. Można zaopatrzyć się świece caritas na stół wigilijny, które ustawione są przy głównym wyjściu i w zakrystii. My caritasowi musieliśmy zapłacić za nie po 5 zł.
  1. Za tydzień taca na potrzeby naszego kościoła i klasztoru oraz zbiórka do puszek przeznaczona na pomoc Kościołowi na Wschodzie. Za złożone ofiary serdecznie dziękujemy.
  1. W konkursie „Ziarenka” zostali wylosowani: Iga Kamińska, Patryk Jarosz i Mateusz Lasek – zwycięzcom gratulujemy, nagrody są do odebrania w zakrystii.
  1. Sprzątanie świątyni przed dzisiejszą niedzielą przeprowadziła grupa Pani Zofii Mazurek. Bardzo serdecznie dziękujemy za taką piękną troskę o czystość tej świątyni.
  1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, życzymy zdrowia, wszelkich potrzebnych łask, błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Najświętszej.