IV NIEDZIELA ADWENTU 24 grudnia 2017 r.

with Brak komentarzy
  1. Dzisiaj IV Niedziela Adwentu przeżywamy również Wigilię Narodzenia Pańskiego, dlatego nie będzie Mszy św. wieczornej o g. 17.00 – za to zapraszamy na Mszę św. o północy, na Pasterkę, którą rozpoczniemy od uroczystego otwarcia szopki bożonarodzeniowej. Ofiary złożone podczas Pasterki będą przeznaczone na Fundusz Obrony Poczętego Życia. Fundusz ten finansuje m. in. Domy Samotnej Matki.
  2. Jutro Uroczystość Narodzenia Pańskiego, a we wtorek święto św. Szczepana, w tych dniach Msze św. tylko o g. 8.00 i 11.00, czyli nie będzie Mszy świętych wieczorem. W drugi dzień świąt Msza św. w Zalesiu a po Mszach obrzęd błogosławieństwa owsa. W dniach: od środy 27 grudnia, czyli święta św. Jana Ew., w którym święcimy wino – do soboty 30 grudnia Msza św. poranna będzie sprawowana o g. 8.00.
  3. Za tydzień niedziela Świętej Rodziny oraz zakończenie Starego Roku. Z tej racji o g. 16.30 wystawienie Najśw. Sakramentu i nabożeństwo dziękczynno – przebłagalne.
  4. W związku z tym, iż Pasterka jest Mszą św. już w dniu 25 grudnia i zapewne wszyscy będziemy na Eucharystii w Boże Narodzenie – w dzień – przypominamy, że komunię św. możemy przyjmować dwa razy dziennie pod warunkiem, że za drugim razem jesteśmy na pełnej Mszy św.
  5. W konkursie „Ziarenka” zostali wylosowani: Emilia Jucha, Julia Barszczak, Karolina Obłoza – zwycięzcom gratulujemy a nagrody są do odebrania w zakrystii.
  6. Sprzątanie świątyni przed dzisiejszą niedzielą przeprowadziła grupa Pani Haliny Obłoza. Bardzo serdecznie dziękujemy za troskę o czystość tej świątyni i poświęcony czas.
  7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, życzymy zdrowia, wszelkich potrzebnych łask i hojnego błogosławieństwa Bożej Dzieciny i opieki Matki Najświętszej.
  8. Informujemy, że w tym roku kolędę rozpoczniemy od 27 grudnia. Dokładny plan znajduje się w broszurkach pt.: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym” umieszczone na stoliku przy figurze św. Antoniego, które prosimy wziąć ze sobą. Jeżeli pominęliśmy któryś z numerów domu, to prosimy nas o tym poinformować. Z góry przepraszamy.