VI NIEDZIELA ZWYKŁA 11 lutego 2018 r.

with Brak komentarzy
 1. Dzisiaj przypada Dzień Chorego jednak z racji zbliżających się Misji Świętych nabożeństwo dla chorych jest przeniesione na 8 marca.
 2. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na potrzeby kościoła i klasztoru bardzo serdecznie dziękujemy za Waszą ofiarność – Bóg zapłać.
 3. W środę rozpoczynamy Okres Wielkiego Postu. W Środę Popielcową Msze św. o g. 8.00 i 17.00, podczas których odbędzie się obrzęd posypania głów popiołem. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Od Środy Popielcowej do           1 – szej niedzieli Wielkiego Postu przypadają Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty a od dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Trzeźwości.
 4. Czas Wielkiego Postu charakteryzuje się pięknymi nabożeństwami pasyjnymi:

* Drogi Krzyżowej odprawianych w piątki o g. 16.30 i w niedziele po Mszy św. o g. 8.00;

* Gorzkich Żali w niedziele o g. 16.00 z kazaniem pasyjnym, bezpośrednio po których Msza św. wieczorna bez kazania, oraz

* Godzinek o Męce Pańskiej w niedziele o g. 7.30. Na te nabożeństwa bardzo serdecznie Wszystkich zapraszamy.

 1. Młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania zapraszamy na Mszę Św. w Środę Popielcową, w czwartek na Mszę św. wieczorną i w piątek na Drogę Krzyżową o g. 16.30 i Mszę św.
 2. W czwartek po Mszy św. wieczornej zapraszamy po 3 osoby z każdego Koła Gospodyń Wiejskich na spotkanie organizacyjne, w sprawie zakończenia Misji Świętych i Jubileuszu Parafii.
 3. Również w czwartek po Mszy wieczornej spotkanie Wspólnoty Zawierzonych Maryi.
 4. Bardzo serdecznie dziękujemy Panu Józefowi Wilk za wykonanie nowych, funkcjonalnych mebli do zakrystii a także Panu Franciszkowi Kowal za kolejną już reperacje naszego kościelnego pieca a także Panom Józefowi, Piotrowi i Pawłowi za prace przy udrożnieniu i czyszczeniu komina.
 5. Pragniemy poinformować, że kancelaria parafialna została przeniesiona do innego pomieszczenia, do którego obecnie wchodzi się od posesji Pani Ciskowej.
 6. Wszystkim, którzy obchodzą swoje imieniny, urodziny bądź jubileusze składamy jak najlepsze życzenia: zdrowia, Bożego błogosławieństwa i nieustannej opieki Matki Bożej.
 7. Sprzątanie świątyni przed dzisiejszą niedzielą przeprowadziła grupa Pani Elżbiety Weselak. Bardzo serdecznie dziękujemy za prace i dbałość o czystość świątyni.