NIEDZIELA PALMOWA, MĘKI PAŃSKIEJ 25 marca 2018 r.

with Brak komentarzy
  1. Dzisiaj zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o g. 16.00, bezpośrednio po nich Msza św. wieczorna.
  2. Dzisiaj rozpoczynamy WIELKI TYDZIEŃ, w którym ostatnie trzy dni to TRIDUUM PASCHALNE, czyli WIELKI CZWARTEK, WIELKI PIĄTEK i WIELKA SOBOTA, które mają odrębne obrzędy liturgiczne w następującym porządku: * nie będzie Mszy św. porannych.

* WIELKI CZWARTEK – jest pamiątką Ostatniej Wieczerzy i ustanowienia Sakramentów: Eucharystii i Kapłaństwa. Msza św. Wieczerzy Pańskiej o g. 18.00, po jej zakończeniu przeniesienie Pana Jezusa do CIEMNICY i adoracja Najśw. Sakramentu do g. 22.00.

* WIELKI PIĄTEK – jest liturgicznym przeżywaniem tajemnicy śmierci Pana Jezusa. Nabożeństwo Wielkopiątkowe Liturgii Męki Pańskiej z Adoracją Krzyża zapraszamy na g. 18.00, po liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego i adoracja do g. 22.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły.

* WIELKA SOBOTA – święcenie pokarmów w świątyni od g. 8.00 – do 12.00; w Żurawiczkach o g. 10.00 a w Zalesiu o g. 10.30. Prosimy o transport.

W Wielki Piątek i w Wielką Sobotę Adorację Najśw. Sakramentu rozpoczniemy od g. 8.00 i w sobotę trwać będzie do rozpoczęcia Liturgii Wigilii Paschalnej, o g. 19.00 na placu przed kościołem. Adorację Pana Jezusa w Grobie w Wielką Sobotę poprowadzi FMO, która potrwa do g. 22.00.

  1. W naszej parafii spowiedź wielkopostna była w piątek, ale jeśli ktoś był przeszkodzony. to może skorzystać: jutro w Parafii Chrystusa Króla i we wtorek w parafii św. Barbary w godzinach: 9.00 – 12.00 i 14.00 – 18.00.
  2. W przyszłą Niedzielę obchodzimy Wielkanoc. Msza św. z Procesją Rezurekcyjną o g. 6.00 – na którą wszystkich serdecznie zapraszamy szczególnie asystę procesyjną i orkiestrę. W tym dniu Msze św. o g. 6.00 i 11.00. Mszy św. wieczornej nie będzie.
  3. Bardzo serdecznie prosimy o ofiary na kwiaty do Bożego Grobu, które można składać do skarbony przy figurze św. Antoniego.
  4. Wszystkim, którzy obchodzą swoje imieniny, urodziny bądź jubileusze składamy jak najlepsze życzenia: zdrowia, Bożego błogosławieństwa i nieustannej opieki Matki Bożej.
  5. Sprzątanie świątyni przed dzisiejszą niedzielą przeprowadziła grupa Pani Agnieszki Wiciak. Bardzo serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i prace, abyśmy mogli modlić się czystej i pięknej świątyni.
  6. Zmiana tajemnic różańcowych w Poniedziałek Wielkanocny po Mszy św. o g. 8.00.