ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO 20 maja 2018 r.

with Brak komentarzy
 1. Dzisiaj w uroczystość Zesłania Ducha Świętego wyruszymy w procesjach modlitewnych o urodzaje, o g. 13.30 w Zalesiu a w Żurawiczkach o g. 15.00 przy Krzyżu na Kamienicy. Za tydzień procesja w Maćkówce o g. 14.00. Prosimy o transport.
 2. Jutro drugi dzień zielonych świąt – święto NMP Matki Kościoła. Msze św. o g. 8.00 i 18.00, a o 20.45 zapraszamy na Apel Maryjny.
 3. Wszystkich gorąco zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych o g. 17.30, a w niedziele o g. 16.30.
 4. We wtorek przeżywać będziemy 6. wtorek nowenny przed świętem św. Antoniego.
 5. W środę zapraszamy na kolejne nabożeństwo majowe przy kapliczce na przeciw Remizy w Maćkówce o g. 19.00.
 6. W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, będziemy modlić się za kapłanów, szczególnie z naszej parafii i o nowe powołania.
 7. W sobotę przypada Dzień Matki – pamiętajmy w tym dniu o szczególnej modlitwie za nasze mamy.
 8. Za tydzień uroczystość Trójcy Przenajświętszej i kończy się okres komunii św. wielkanocnej.
 9. Zbliża się uroczystość Bożego Ciała. W tym roku udamy się w stronę szkoły w Żurawiczkach. I stacja przy krzyżu za sklepem – wykonuje Maćkówka, II stacja przy kapliczce obok P. Dyrektor – wykonują Żurawiczki, III stacja obok Pani Kotlińskiej – wykonują rodzice dzieci komunijnych i IV stacja przy kościele – wykonuje Zalesie.
 10. Bardzo serdecznie dziękujemy Panu Kamilowi Machale za wymianę wszystkich żarówek w kościele na nowe, ledowe. Stare żarówki są wystawione w pudełkach na stoliku przy figurze św. Antoniego, można je zabierać, a jak ktoś złoży ofiarę to będziemy bardzo wdzięczni.
 11. Sprzątanie świątyni przeprowadziła grupa Pani Haliny Płocicy. Bardzo serdecznie dziękujemy za przygotowanie świątyni na dzisiejszą uroczystość. Tym dyżurem zakończyli mieszkańcy Zalesia i prosimy parafian z Żurawiczek.
 12. Wszystkim, którzy obchodzą swoje imieniny, urodziny bądź jubileusze składamy jak najlepsze życzenia: zdrowia, Bożego błogosławieństwa i nieustannej opieki Matki Bożej Różańcowej.
 13. Informujemy, że o. Oktawian z Rzeszowa organizuje pielgrzymkę do Grecji śladami św. Pawła w terminie 6 – 15 lipiec. Szczegóły w zakrystii i w gablocie.
 14. Szkoła w Żurawiczkach zapraszam za tydzień na Festyn Rodzinny „Dla Igorka”, który odbędzie się przy Remizie OSP w Żurawiczkach od g. 15.00. Podczas festynu będą zbierane datki na leczenie i rehabilitację dla chłopca. Imprezie będą towarzyszyły liczne atrakcje.