NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ 27 maja 2018 r.

with Brak komentarzy
 1. Dzisiaj w uroczystość Trójcy Przenajświętszej wyruszymy w procesji modlitewnej o urodzaje w Maćkówce o g. 14.00. Prosimy o transport.
 2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych o g. 17.30, a dzisiaj o g. 16.30. W środę zakończenie nabożeństw majowych w kościele a w czwartek litanie loretańską odśpiewamy w trakcie procesji Bożego Ciała.
 3. We wtorek przeżywać będziemy 7. wtorek nowenny przed świętem św. Antoniego.
 4. W środę zapraszamy na kolejne nabożeństwo majowe przy kapliczce obok kościoła o g. 19.00.
 5. W czwartek uroczystość Bożego Ciała. Msze św. o g. 8.00 i 10.00, nie będzie Mszy św. wieczornej. Po Mszy o g. 10.00 wyruszymy z procesją w stronę szkoły w Żurawiczkach. I stacja przy krzyżu za sklepem – wykonuje Maćkówka, II stacja przy kapliczce obok P. Dyrektor – wykonują Żurawiczki, III stacja obok Pani Kotlińskiej – wykonują rodzice dzieci komunijnych i IV stacja przy kościele – wykonuje Zalesie. Zapraszamy do niesienia feretronów i chorągwi oraz panów do baldachimu. Dzieci zapraszamy do sypania kwiatów, a Panów strażaków prosimy o zabezpieczenie trasy.
 6. W tym tygodniu przypadają dni odnowy chrześcijańskiej I piątek i I sobota miesiąca. W I piątek odwiedziny chorych od g. 8.00 i możliwość skorzystania ze spowiedzi od g. 17.00 a o g. 17.30 rozpoczniemy nabożeństwa czerwcowe. W tym dniu nie obowiązuje post z racji dyspensy ks. Abpa Adama.
 7. W piątek rozpoczniemy oktawę Bożego Ciała, w czasie której codziennie po nabożeństwie czerwcowym będziemy wyruszać w procesji dookoła kościoła.
 8. W I sobotę zapraszamy na nabożeństwo pierwszej soboty miesiąca, które rozpoczniemy nabożeństwem czerwcowym i procesją o g. 17.30.
 9. Sprzątanie świątyni przeprowadziła grupa Pani Małgorzaty Jamroży. Bardzo serdecznie dziękujemy za przygotowanie świątyni na dzisiejszą niedzielę.
 10. Wszystkim, którzy obchodzą swoje imieniny, urodziny bądź jubileusze składamy jak najlepsze życzenia: zdrowia, Bożego błogosławieństwa i nieustannej opieki Matki Bożej Różańcowej.
 11. Szkoła w Żurawiczkach zaprasza dzisiaj na Festyn Rodzinny „Dla Igorka”, który odbędzie się przy Remizie OSP w Żurawiczkach od g. 15.00. Podczas festynu będą zbierane datki na leczenie i rehabilitację dla chłopca. Imprezie będą towarzyszyły liczne atrakcje.
 12. Dziękujemy Panią, które plewiły rabaty i skalniaki.
 13. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca, zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o g. 8.00.