XVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 29.07.2018

with Brak komentarzy
  1. We środę rozpoczyna się miesiąc sierpień – miesiąc wielu rocznic narodowych, miesiąc pielgrzymek do Tronu Królowej Polski miesiąc wytężonej pracy rolników. Obejmijmy te wszystkie intencje naszą modlitwą. Jednocześnie wszystkim, którzy w tym miesiącu udają się na zasłużony wypoczynek – życzymy dużo słońca, odnowy fizycznej jak i duchowej.
  2. W tym tygodniu przypadają dni odnowy chrześcijańskiej, pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W I piątek miesiąca zachęcamy do korzystania z Sakramentu pokuty od godz. 17.00, a w sobotę rozpoczniemy nabożeństwo I sobotnie koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 17,45.
  3. W tym tygodniu w liturgii kościoła wspominamy:
  • We wtorek wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera
  • we środę św. Alfonsa Marię Liguoriego
  • we czwartek wspominamy Matkę Bożą Anielską czyli Odpust Porcjunkuli. Wywodzi się on z dawnej franciszkańskiej tradycji, która w późniejszych latach została rozciągnięta na wszystkie kościoły parafialne. Korzystajmy z tego SKARBCA BOŻEGO MIŁOSIERDZIA – zyskując odpust zupełny, czyli darowanie kary doczesnej za popełnione grzechy za przyczyną Matki Bożej Anielskiej.
  • w sobotę wspominamy św. Jana Marię Wianneya, kapłana, patrona proboszczów,

Wszystkim solenizantkom, solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy błog. Bożego op. Matki Bożej i świętych patronów na każdy dzień życia.

  1. Sprzątanie naszej świątyni przed dzisiejszą Niedzielą przeprowadzili: Grupa z Parcelacji. Składamy serdeczne słowa podziękowania. Bóg zapłać.