XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 30 września 2018 r.

with Brak komentarzy

1. Dzisiaj zbiórka do puszek na pokrycie niezwykle drogiej terapii dla Pani Renaty Groch.

2. Dzisiaj o g. 13.30 wyruszymy z kościoła z modlitwą różańcową po terenie naszej parafii. Wszystkich serdecznie zapraszamy.

3. Od jutra zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe o g. 17.30, wszystkich gorąco zachęcamy do wspólnej modlitwy a szczególnie dzieci i młodzież.

4. Serdecznie prosimy o ofiary na zakup opału.

5. W czwartek, 4 października przypada Uroczystość św. Ojca Franciszka z Asyżu – dlatego poranna Msza św. będzie sprawowana o g. 8.00, natomiast po zakończeniu Mszy św. o g. 18.00 zapraszamy na franciszkańskie Nabożeństwo TRANSITUS, które upamiętnia błogosławioną śmierć św. Franciszka.

6. W tym tygodniu przypadają dni odnowy religijnej. W I piątek odwiedziny chorych od g. 8.00 a spowiedź od g. 17.00. W I sobotę kolejne nabożeństwo pierwszosobotnie, które rozpoczniemy nabożeństwem różańcowym o g. 17.30

7. Informujemy, że Msza św. wieczorna w dni powszednie, przez cały rok będzie sprawowana o g. 18.00.

8. Sprzątanie świątyni przeprowadziła Grupa Pani Haliny Mucha. Bardzo serdecznie dziękujemy za prace i trud oraz troskę o świątynię.

9. W przyszłą niedzielę 7 października w naszej parafii będziemy przeżywać Uroczystość MB Różańcowej, główne uroczystości odpustowe o g. 11.00. Prosimy chętnych do niesienia figur, baldachimu i feletronów, zapraszamy orkiestrę i Turków oraz wszystkich parafian, dobrodziejów, sympatyków naszego kościoła i klasztoru na te Uroczystości. Z racji odpustu zmiana tajemnic różańcowych w drugą niedzielę miesiąca o g. 8.00
10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, życzymy błogosławieństwa Bożego, jak najlepszego zdrowia, wszelkich łask i opieki Matki Bożej oraz swoich patronów na każdy dzień życia.

11. W czwartek 4 października o g. 9.30 będzie odbiór zużytego sprzętu elektronicznego. Prosimy w tym dniu z rana albo w środę wieczorem dostarczyć go pod kościół.

12. Polski Czerwony Krzyż informuje, że przez cały październik w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Zarzeczu trwać będzie kwalifikacja osób do otrzymania pomocy żywnościowej. Szczegóły w gablocie.

13. Sołtys wsi Maćkówka zaprasza dzisiaj na zebranie sołeckie do remizy OSP na g. 14.00.