100 lecie Niepodległej

with Brak komentarzy

 

W niedzielę 18 listopada 2018 parafia MB Różańcowej uczciła 100 lecie Odzyskania Niepodległości. Podczas uroczystej mszy świętej o godzinie 11.00 sprawowanej przez proboszcza parafii razem z obecnym Wójtem Gminy Zarzecze i Wójtem Elektem oraz Radnymi obecnej i przyszłej kadencji oraz władzami Samorządowymi modlono się w intencji Ojczyzny.

Proboszcz podczas homilii wspomniał: „Obchodzona rocznica skłania nas do refleksji nad obecnym stanem Polski i zagrożeniami dla jej suwerennego bytu. Odstępowanie od wiary katolickiej i chrześcijańskich zasad jako podstawy życia rodzinnego, narodowego i funkcjonowania państwa, to najpoważniejsze z zagrożeń, które doprowadziły już raz w przeszłości do upadku Rzeczypospolitej.”

Na zakończenie mszy świętej proboszcz złożył podziękowanie młodzieży parafialnej z Klas Mundurowych która utworzyła oddział dla uświetnienia uroczystości.

Pamiątką tego dnia dla pokoleń będzie tablica pamiątkowa odsłonięta przez Wójta Elekta, pod którą wiązankę kwiatów złożył ustępujący Wójt.

Po skończonej uroczystości zaproszeni goście spotkali się w refektarzu klasztornym na drobnym poczęstunku.