UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA 25 listopada 2018 r.

with Brak komentarzy
  • Za tydzień I Niedziela Adwentu, z tej racji dzisiaj niedziela adoracyjna i Akt ponowienia przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Za udział w tym Nabożeństwie można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  • W czwartek obchodzić będziemy Wszystkich Świętych Zakonu Serafickiego, czyli Świętych Zakonów Franciszkańskich w tym dniu rozpoczniemy Nowennę przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP po Mszy św. wieczornej.
  • W piątek święto św. Andrzeja Apostoła.
  • W sobotę pierwsza sobota m-ca i kolejne nabożeństwo pierwszosobotnie, które rozpoczniemy koronką do Miłosierdzia Bożego o g. 17.45.
  • W dniach 7-9 grudnia będziemy gościć w naszej parafii relikwie św. Bernardyna ze Sieny, duchowego syna św. Franciszka z Asyżu. Od jego imienia nasza prowincja zakonna nosi nazwę „bernardyni”. Będą to także nasze parafialne rekolekcje adwentowe. Wszystkich już dzisiaj gorąco zapraszamy.
  • Można zaopatrzyć się świece caritas na stół wigilijny, które ustawione są przy głównym wyjściu i w zakrystii. My caritasowi musimy za nie zapłacić po 6 zł.
  • Sprzątanie świątyni przed dzisiejszą niedzielą przeprowadziła grupa Pani Agnieszki Dyrkacz. Bardzo serdecznie dziękujemy za trud, poświęcony czas, prace i troskę o świątynię.
  • Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, życzymy zdrowia, wszelkich potrzebnych łask, błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Najświętszej oraz wszelkiej pomyślności.