I NIEDZIELA ADWENTU 2 grudnia 2018 r.

with Brak komentarzy
  • Adwentem rozpoczynamy Nowy Rok Liturgiczny pod hasłem: „W mocy Bożego Duch”. Niech to będzie czas szczególnego oczekiwania na przyjcie Zbawiciela. W Adwencie szczególnym nabożeństwem są Roraty, na które wszystkich serdecznie zapraszamy o g. 18.00. Szczególnie zapraszamy dzieci, którym będą rozdawane plansze i naklejki; oraz młodzież i każdego z Was.
  • Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. * Po Mszy św. o g. 8.00 zmiana tajemnic różańcowych. * O g. 20.45 zapraszamy na Apel Maryjny. Po Mszach św. obrzęd poświęcenia opłatków na stół wigilijny, które będziemy roznosić od jutra od g. 9.00.

– w poniedziałek 3.12 – Parcelacja i Kamienica w Żurawiczkach do Pastwiska;

– we wtorek 4.12 – Żurawiczki Góra, Gorzelnia, Dół do Krzyżówki;

– w środę 5.12 – domy od cmentarza, Granica i Wieś w Maćkówce;

– w czwartek 6.12 – Zalesie Maćkowskie, Maćkówka Potok i Skotnik do szkoły;

– w piątek 7.12 – Maćkówka Zadwór i Gościniec

– w sobotę 8.12 – Zalesie od g. 10.00.

Już dzisiaj dziękujemy za życzliwe przyjęcie i zaopatrzenie się w opłatki.

  • Od dzisiejszej niedzieli, Franciszkańska Młodzież Oazowa będzie sprzedawać kartki świąteczne i sianko na stół wigilijny. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na rekolekcje wakacyjne.
  • Od piątku 7.12 do niedzieli będziemy gościć w naszej parafii relikwie św. Bernardyna ze Sieny, duchowego syna św. Franciszka z Asyżu. Od jego imienia nasza prowincja zakonna nosi nazwę „bernardyni”. Będą to także nasze parafialne rekolekcje adwentowe. Wszystkich już dzisiaj gorąco zapraszamy na te ćwiczenia adwentowe. Rekolekcje głosił będzie opiekun relikwii św. Bernardyna o. Bolesław Opaliński, który w niedziele, przed kościołem, będzie zbierał datki na nasze zakonne dzieła miłosierdzia.
  • W piątek, pierwszy piątek miesiąca. Odwiedziny chorych od g. 8.00. O g. 17.00 wystawienie Najśw. Sakramentu i spowiedź pierwszopiątkowa, a o g. 18.00 pierwsze nauki rekolekcyjne.
  • W sobotę przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o g. 8.00 i 18.00, a o g. 20.45 zapraszamy na Apel Maryjny.
  • Można zaopatrzyć się świece caritas na stół wigilijny, które ustawione są przy głównym wyjściu i w zakrystii. My caritasowi musieliśmy zapłacić po 6 zł.
  • Sprzątanie świątyni przed dzisiejszą niedzielą przeprowadziła grupa Pani Zofii Mazurek. Bardzo serdecznie dziękujemy za taką piękną troskę o czystość tej świątyni.
  • Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, życzymy zdrowia, wszelkich potrzebnych łask, błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Najświętszej.