NIEDZIELA PALMOWA, MĘKI PAŃSKIEJ 14 kwietnia 2019 r.

with Brak komentarzy
 • Bardzo serdecznie dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacy.
 • Dziękujemy Panią za prace porządkowe przy naszym klasztorze.
 • Dzisiaj zapraszamy do udziału w ostatnim już nabożeństwie Gorzkich Żali o g. 16.00 z kazaniem pasyjnym, bezpośrednio po nich Msza św. wieczorna.
 • Dzisiaj rozpoczynamy WIELKI TYDZIEŃ, w którym ostatnie trzy dni to TRIDUUM PASCHALNE, czyli WIELKI CZWARTEK, WIELKI PIĄTEK i WIELKA SOBOTA, któremają odrębne obrzędy liturgiczne w następującym porządku: * w te dni liturgia tylko wieczorem;

* WIELKI CZWARTEK –rozpoczynamy obchody świąt Paschy Chrystusa, ten dzień jest pamiątką Ostatniej Wieczerzy i ustanowienia Sakramentów: Eucharystii i Kapłaństwa. Msza św. Wieczerzy Pańskiej o g. 18.00, po jej zakończeniu przeniesienie Pana Jezusa do CIEMNICY i adoracja Najśw. Sakramentu do g. 22.00.

* WIELKI PIĄTEK–jest liturgicznym przeżywaniem tajemnicy śmierci Pana Jezusa. Adoracja Najśw. Sakramentu w Ciemnicy od g. 8.00 do 17.30. Nabożeństwo Wielkopiątkowe Liturgii Męki Pańskiej z Adoracją Krzyża o g.18.00, po liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego i adoracja do g. 22.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Zapraszamy także na Koronkę do Bożego Miłosierdzia w Ciemnicy o g. 15.00 z rozpoczęciem Nowenny przed świętem Miłosierdzia Bożego oraz na Drogę Krzyżową o g. 17.30 tu w kościele.

* WIELKA SOBOTA–święcenie pokarmów w świątyni od g. 8.00 – do 12.00; w Żurawiczkach o g. 10.00 a w Zalesiu o 10.30. Prosimy o transport.

Adoracja Najśw. Sakramentu od g. 8.00 i w sobotę trwać będzie do rozpoczęcia Liturgii Wigilii Paschalnej, którą rozpoczniemy na placu przed kościołem o g. 19.00. Podczas tej Mszy św. odnowimy przyrzeczenia chrzcielne dlatego prosimy przynieść świece, za odnowienie przyrzeczeń możemy uzyskać odpust zupełny. Adorację Pana Jezusa w Grobie poprowadzi FMO do g. 22.00.

 • Nowenna przed świętem Miłosierdzia Bożego: w wielki piątek o g. 15.00, w Wielką Sobotę przed Mszą Wigilii Paschalnej o g. 18.45, w Wielkanoc i w drugi dzień świat o g. 10.45 zamiast wypominek, w oktawie wielkiej nocy przed Mszą św. wieczorną o g. 17.45.
 • Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w piątek skorzystali z sakramentu pokuty i pojednania. Jeśli ktoś był przeszkodzony, to do spowiedzi może przystąpić: jutro w Parafii Chrystusa Króla i we wtorek w parafii św. Barbary OO. Bernardynów w godzinach: 9.00 – 12.00 i 14.00 – 18.00.
 • We wtorek przypada 1. wtorek Nowenny przed świętem św. Antoniego z Padwy. Nabożeństwo przy relikwiach świętego po Mszy św. wieczornej.
 • Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną przedświąteczną w Wielki Czwartek, 18 kwietnia od g. 8.00. Dodatkowe osoby prosimy zgłaszać w zakrystii.
 • W przyszłą Niedzielę obchodzimy Uroczystość Zmartwychwstania Pana Jezusa. Msza św. z procesją rezurekcyjną o g. 6.00 – na którą wszystkich serdecznie zapraszamy, szczególnie asystę procesyjną, Turków i orkiestrę. W tym dniu Msze św. o g. 6.00 i 11.00. W drugi dzień świąt o g. 8.00 i 11.00. Mszy św. wieczornej nie będzie. Z tej racji nabożeństwo do św. Rity wyjątkowo odbędzie się we wtorek 23 kwietnia.
 • Prosimy o ofiary na kwiaty do Bożego Grobu, które można składać do skarbony przy filarze.
 • Wszystkim, którzy obchodzą swoje imieniny, urodziny bądź jubileusze składamy jak najlepsze życzenia: zdrowia, Bożego błogosławieństwa i nieustannej opieki Matki Bożej.
 • Sprzątanie świątyni przed dzisiejszą niedzielą przeprowadziła grupa Pani Barbary Michno. Bardzo serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i prace, aby ta świątynia była zawsze czysta i piękna.
 • Nauczyciele i młodzież Szkoły Podstawowej im. Św. Brata Alberta w Żurawiczkach serdecznie zapraszają dzisiaj po Mszy św. na kiermasz ozdób wielkanocnych. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na organizację wycieczki dla dzieci i młodzieży.