PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY 22 kwietnia 2019 r.

with Brak komentarzy
  • Przeżywamy oktawę uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego z tej racji w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, to także kolejne dni Nowenny przed świętem Bożego Miłosierdzia, którą odprawiamy * dzisiaj o g. 10.45, * od jutra o g. 17.45.
  • We wtorek przypada także 2. dzień Nowenny przed świętem św. Antoniego z Padwy, a także kolejne nabożeństwo ku czci św. Rity z poświęceniem róż.
  • W czwartek po Mszy św. wieczornej wielkanocne spotkanie Wspólnoty Zawierzonych Maryi.
  • W niedziele, zakończenie oktawy uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego, przeżywać będziemy święto Bożego Miłosierdzia z tej racji o g. 15.00 nabożeństwo eucharystyczne z Koronką do Bożego Miłosierdzia i dodatkowa Msza św. W tym dniu prosimy o przynoszenie i składanie do kosza skarbonek Caritasu jako dar miłosierdzia dla seniorów. W tym dniu także zbiórka do puszek na potrzeby Caritasu.
  • Bardzo serdecznie dziękujemy WSZYSTKIM, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do pięknego, Bożego świętowania Wielkanocy, za udział w nabożeństwach pasyjnych, rekolekcjach, spowiedzi św., straży grobowej a w tym roku także młodzieży z klas mundurowych, orkiestrze, ofiarodawcom na kwiaty, a szczególnie wykonawcom ciemnicy i grobu, wszystkim którzy adorowali Pana Jezusa w ciemnicy i grobie, za udział w Triduum Paschalnym, za życzenia i modlitwę za nas szczególnie w Wielki Czwartek, grupom sprzątającym świątynię, Panu Józefowi Wilk za wykonanie podstawy pod krzyż adoracyjny, Pani, która wykonała nowe zasłony naszych krzyży, Franciszkańskiej Młodzieży oraz Ministrantom za adorację i służbę przy ołtarzu, za uporządkowanie terenu wokół kościoła i klasztoru i za oddanie bramy. Bardzo serdecznie dziękujemy za wszystkie złożone ofiary a szczególnie podczas poświęcenia pokarmów.
  • Wszystkim, którzy obchodzą swoje imieniny, urodziny bądź jubileusze składamy jak najlepsze życzenia: zdrowia, Bożego błogosławieństwa Zmartwychwstałego Pana i nieustannej opieki Matki Bożej Różańcowej.
  • Sprzątanie świątyni w czasie Wielkiego Tygodnia przeprowadziły grupy Pani Marty Balawender i Haliny Ciupa oraz Alicji Stecko, Aleksandry Cząstka i Sylwii Skoczylas a także Alicji Obarzanowskiej, Ireny Pieniążek i Waldemara Czerwonka oraz Pani Cisek. Bardzo serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i prace, aby nasza świątynia była piękna na czas świętowania.