IV NIEDZIELA WIELKANOCNA 12 maja 2019 r.

with Brak komentarzy
 1. Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Modlitw o powołania do służby w Kościele. Z tej racji za tydzień zbiórka do puszek na potrzeby naszego seminarium w Kalwarii Zebrzydowskiej.
 2. Bardzo serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary złożone dzisiaj na tacy.
 3. Zapraszamy na nabożeństwa majowe o g. 17.30 a w niedzielę o 16.30.
 4. Jutro zapraszamy na pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie. Rozpoczęcie o g. 17.30 od odmówienia litanii do Matki Bożej, następnie różaniec fatimski i Msza św. Z racji 2 poniedziałku miesiąca po Mszy modlitwa nowenny do św. Charbela z odczytaniem próśb i podziękowań i ucałowaniem relikwii świętego. Wszystkich gorąco zapraszamy.
 5. We wtorek zapraszamy na 5. dzień Nowenny przed świętem św. Antoniego z Padwy. To także święto św. Macieja Apostoła.
 6. W środę kolejne nabożeństwo majowe przy kapliczce Matki Bożej. Tym razem nabożeństwo odbędzie się 15 maja o g. 19.00 przy działce państwaJamrożych i Wilk nr. 149 tzn. przy drodze jak idziemy na cmentarz. Serdecznie wszystkich zapraszamy.
 7. W czwartek przeżywać będziemy święto św. Andrzeja Boboli, Patrona Polski.
 8. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy mimo niesprzyjającej aury wzięli udział w procesjach o urodzaje, za zamówione Msze święte, które będą sprawowane:

O obfite plony – Żurawiczki – Kamienica – 21.05 – 18.00

Dziękczynna za plony – Żurawiczki – Kamienica – 11.10 – 18.00

O obfite plony – Żurawiczki – Dół – 22.05 – 18.00

Dziękczynna za plony – Żurawiczki – Dół – 12.10 – 18.00

O obfite plony – Maćkówka – 20.05 – 18.00

W int. mieszkańców Maćkówki – 22.09 – 8.00

Za ++ rolników Maćkówki – 8.11 – 18.00

 1. Wszystkim, którzy obchodzą swoje imieniny, urodziny bądź jubileusze składamy jak najlepsze życzenia: zdrowia, Bożego błogosławieństwa Dobrego Pasterza i nieustannej opieki Matki Bożej Królowej Polski.
 2. Sprzątanie świątyni przeprowadziła grupa Rodziców Dzieci Rocznicowych. Bardzo serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i prace, aby nasza świątynia była piękna i czysta.
 3. Rada Rodziców i społeczność szkolna Szkoły Podstawowej w Żurawiczkach serdecznie zapraszają na Festyn Rodzinny „Dla Bartka”, który odbędzie się za tydzień 19 maja o g. 15.00 przy remizie OSP w Żurawiczkach. Podczas festynu będą zbierane środki finansowe na leczenie 10 letniego Bartka z Maćkówki, chorego na nieziarnistego chłoniaka. Serdecznie zapraszamy.
 4. Starosta Przeworski zwołuje ogólne zebranie uczestników scalenia gruntów wsi Maćkówka w dniu 14 maja o g. 17.00 w remizie OSP w Maćkówce. Celem zebrania jest powołanie rady uczestników scalenia oraz poinformowanie o prawach i obowiązkach. Sołtys wsi Maćkówka informuje, że w tym dniu od g. 9.00 do 17.00 będzie zbierał należność z tytułu Spółki Wodnej.
 5. Przedszkole „Kompetentne Przedszkolaki” w Maćkówce ogłasza w dniu 18 maja w g. od 10 do 12 pod remizą w Maćkówce zbiórkę eletrośmieci. Uzyskane fundusze zostaną przekazane na sprzęt do przedszkola.
 6. Informujemy, że w Jarosławiu istnieje Publiczne Katolickie Liceum Ogólnokształcące i zaprasza młodzież na zapisy do tegoż liceum.