NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ 16 czerwca 2019 r.

with Brak komentarzy
  1. Jutro wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego.
  2. W środę 19 czerwca nasze społeczności szkolne zapraszamy na Mszę św. na zakończenie roku szkolnego o g. 9.00, możliwość skorzystania ze spowiedzi św. przed Mszą od g. 8.30.
  3. W czwartek uroczystość Bożego Ciała. Msze św. o g. 8.00 i 10.00, nie będzie Mszy św. wieczornej. Po Mszy o g. 10.00 wyruszymy z procesją w stronę Zalesia. I stacja przy posesji Pana Józefa Wilka – wykonuje Maćkówka, II stacja przy posesji Państwa Szularów – wykonują Żurawiczki, III stacja przy cmentarzu – wykonują rodzice i młodzież bierzmowana, stacja IV przy kościele – wykonuje Zalesie. Zapraszamy do niesienia feretronów i chorągwi oraz panów do baldachimu. Dzieci zapraszamy do sypania kwiatów, a Panów strażaków prosimy o zabezpieczenie trasy.
  4. W Boże Ciało na Mszy św. o g. 10.00 o. Kazimierz będzie przeżywał jubileusz 40 lat przyjęcia święceń kapłańskich. Już dzisiaj drogiemu jubilatowi składamy jak najlepsze życzenia i polecamy Waszym serdecznym modlitwom.
  5. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych o g. 17.40, a dzisiaj o g. 16.40. W czwartek litanie do Serca Pana Jezusa odśpiewamy w trakcie procesji Bożego Ciała a od piątku rozpoczniemy oktawę Bożego Ciała, o. g. 17.30 a w niedziele o 16.30, będziemy rozpoczynać nabożeństwo czerwcowe po którym będziemy wyruszać w procesji dookoła kościoła i klasztoru dlatego prosimy, aby samochodów nie parkować tuż przy kościele.
  6. W piątek z woli naszego ordynariusza nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych.
  7. W sobotę zapraszamy na nabożeństwo przy relikwiach św. Rity, które rozpoczniemy Mszą św. o g. 18.00.
  8. Za tydzień zbiórka do puszek na misje.
  9. Wszystkim, którzy obchodzą swoje imieniny, urodziny bądź jubileusze składamy jak najlepsze życzenia: zdrowia, Bożego błogosławieństwa, wszelkich łask i nieustannej opieki Matki Bożej Różańcowej.
  10. Sprzątanie świątyni przeprowadziła grupa Rodziców młodzieży bierzmowanej. Bardzo serdecznie dziękujemy za trud sprzątania i dekorowania naszej świątyni.