XIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 11 sierpnia 2019

with Brak komentarzy
  1. We czwartek 15 sierpnia przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP i Święto Wojska Polskiego. W naszej świątyni porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. W tym dniu będziemy przeżywać nasze Dożynki Parafialne na Mszy św. o g. 11.00 a bezpośrednio przed Mszą św. uroczyście wprowadzimy wieńce dożynkowe do kościoła. Po zakończeniu każdej Mszy św. odbędzie się obrzęd poświęcenia ziół i kwiatów, a o g. 20.45 zapraszamy na Apel Maryjny.
  2. Jutro w poniedziałek kolejne nabożeństwo przy relikwiach św. Charbela które rozpocznie się mszą świętą o godzinie 18.00. Po mszy świętej odczytanie próśb i podziękowań oraz ucałowanie relikwii. We wrześniu podczas nabożeństwa będzie możliwość uzyskania namaszczenia olejem św. Charbela.
  3. We wtorek 13 sierpnia, Nieszporami Maryjnymi o g. 17.30 rozpoczniemy kolejne w tym roku Nabożeństwo fatimskie, na które wszystkich serdecznie zapraszamy.
  4. Za dwa tygodnie czyli 25 sierpnia tradycyjnie wyruszymy z pieszą pielgrzymką do Sanktuarium w Jodłówce. Zbiórka g. 5.15 – wymarsz g. 5.30. Proszę o pomoc w organizowaniu ruchu na trasie będą kamizelki i również tradycyjnie do niesienia Krzyża i nagłośnienia. I tak jak to miało miejsce w roku ubiegłym będzie autokar w drodze powrotnej.
  5. W liturgii najbliższego tygodnia wspominamy:

– we środę wspomnienie św. Maksymiliana Kolbe

– w sobotę wspomnienie św. Jacka

  1. Wszystkim solenizantom, solenizantkom i jubilatom, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny lub rocznice małżeńskie życzymy błog. Bożego i opieki Matki Bożej na każdy dzień życia.

7. Sprzątanie naszej świątyni przed dzisiejszą niedzielą przeprowadziła grupa pani Elżbiety Dendury – Świtalskiej. Składamy serdeczne słowa podziękowania Bóg zapłać.