XXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 1 września 2019 r.

with Brak komentarzy
 1. Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca zapraszamy na Apel Maryjny o g. 20.45.
 2. Jutro rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy do skorzystania z sakramentu spowiedzi o g. 8.30. oraz na uroczystą Mszę św. o g. 9.00.
 3. W piątek, przypada I piątek miesiąca, o g. 17.00 wystawienie Najśw. Sakramentu i możliwość skorzystania ze spowiedzi. Odwiedziny chorych od g. 8.00.
 4. W sobotę, nabożeństwo pierwszosobotnie, które rozpoczniemy koroną do Bożego Miłosierdzia o g. 17.45.
 5. Wspólnota Zawierzonych Maryi przygotowuje się na kolejną rocznicę zawierzenia. Nabożeństwo przygotowawcze odprawimy w piątek po Mszy św. wieczornej, a w sobotę podczas Mszy św. pierwszosobotniej powtórzymy słowa zawierzenia siebie Maryi.
 6. Za tydzień z racji 8 września, podczas Mszy świętych obrzęd błogosławieństwa ziarna siewnego. Zapraszamy także na Apel Maryjny o g. 20.45.
 7. Z racji koronacji w Przeworsku z pielgrzymką do Kapliczki Matki Bożej na Kocowo wyruszymy 15 września.
 8. Msza św. w intencji pielgrzymów do Jodłówki była sprawowana podczas uroczystości odpustowych w Jodłówce a druga w ubiegły poniedziałek.
 9. W sobotę 14 września przypada święto Podwyższenia Krzyża Pańskiego. Ks. arcybiskup Adam wzywa do sięgnięcia po różaniec, trwanie z Maryją przy Jezusowym krzyżu, do modlitwy wynagradzającej za grzechy zobojętnienia w wierze. U nas w kościele będzie też zorganizowana modlitwa, która rozpocznie się Mszą św. o g. 18.00 następnie udamy się pod krzyż misyjny.
 10. W zakrystii trwają zapisy na Pielgrzymkę Róż Żywego Różańca do Sanktuarium w Krośnie w sobotę 28 września. Zachęcamy do licznego udziału w tej pielgrzymce.
 11. Spotkanie rodziców i dzieci do pierwszej komunii św. odbędzie się 18 września o g. 18.00, a uroczystość komunii św. będzie 3 maja 2020 r. o g. 11.00.
 12. Młodzież i dzieci zachęcamy do udziału w Franciszkańskiej Młodzieży Oazowej. Najbliższe spotkanie Dzieci Bożych w sobotę 7 września o g. 10.00.
 13. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, życzymy błogosławieństwa Bożego, jak najlepszego zdrowia, wszelkich łask i opieki Matki Bożej i swoich patronów na każdy dzień życia.
 14. Sprzątanie świątyni przed dzisiejszą niedzielą przeprowadziła Grupa z Żurawiczek Skotnik. Bardzo serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i trud oraz troskę o świątynię.