XXV NIEDZIELA ZWYKŁA – 22 września 2019 r.

with Brak komentarzy
 1. Dzisiaj podczas Mszy św. o g. 17.00 kolejne nabożeństwo przy relikwiach św. Rity z poświęceniem róż. Po Mszy św. odczytanie próśb i podziękowań i ucałowanie relikwii św. Rity.
 2. Bardzo serdecznie prosimy o ofiary na ogrzewanie naszego kościoła.
 3. Na stoliku przy głównym wyjściu znajdują się kartki na wypominki, które można składać w zakrystii. Pragniemy zaznaczyć, że za naszych bliskich zmarłych będziemy się modlić Mszą św. Gregoriańską przez cały miesiąc listopad. Na wypominki roczne przygotowane są kartki zaznaczone kolorem pomarańczowym.
 4. W liturgii tego tygodnia wspominamy:
 • w poniedziałek – św. Ojca Pio
 • w środę – bł. Władysława z Gielniowa, naszego współbrata
 • w piątek – św. Wincentego a Paulo
 • w sobotę – św. Wacława
 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, życzymy błogosławieństwa Bożego, wszelkich łask i opieki Matki Bożej na każdy dzień życia.
 2. W środę rozpoczniemy Nowennę przed Uroczystością św. Franciszka z Asyżu. Modlitwy nowenny na Mszy św. wieczornej.
 3. W środę o g. 19.00 zebranie rodziców dzieci klas I i II Szkoły Podstawowej już w ramach zgłoszenia dzieci do przygotowania do pierwszej komunii świętej.
 4. Jest jeszcze kilka miejsc na Pielgrzymkę Róż Żywego Różańca do Sanktuarium w Krośnie w sobotę 28 września. Zapisy w zakrystii. Wyjazd o g. 7.00.
 5. Za tydzień w niedzielę o g. 14.00 zapraszamy do wzięcia udziału w Różańcu do granic Parafii. Modlitwę rozpoczniemy przy kapliczce przy byłej szkole w Zalesiu do Żurawiczek drogą do szkoły i powrót do kościoła. Rozważania poprowadzi Wspólnota Zawierzonych Maryi.
 6. Sprzątanie świątyni przed dzisiejszą niedzielą przeprowadziła Grupa PanaMateusza Juchy. Bardzo serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i trud oraz troskę o świątynię jej dekorację.
 7. Szkoła Podstawowa im. Św. Brata Alberta w Żurawiczkach organizuje zbiórkę płodów rolnych i trwałych artykułów spożywczych przeznaczonych dla podopiecznych Towarzystwa Świętego Brata Alberta w Przemyślu. Organizatorzy proszą o wsparcie zbiórki, która trwać będzie na terenie szkoły w dniach od 23 września do 12 października 2019 r.
 8. Przy naszym kościele we wtorek o g. 17.00 zostanie podstawiony ambulans diagnostyczny oferujący kilka badań. Szczegóły na ulotkach i plakacie.
 9. Sołtys wsi Maćkówka zaprasza dzisiaj na zebranie sołeckie w SP w Maćkówce o g. 19.00.
 10. Sołtys wsi Żurawiczki zaprasza dzisiaj na zebranie sołeckie w remizie OSP w Żurawiczkach o g. 17.00.
 11. Sołtys, Radni oraz Rada Sołecka Wsi Maćkówka zapraszają na Piknik Jesienny 28 września od g. 17.00 przy Remizie OSP w Maćkówce. Szczegóły na plakacie.