XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 29 września 2019 r.

with Brak komentarzy
 1. Bardzo serdecznie dziękujemy za ofiary na ogrzewanie naszego kościoła i prosimy o dalszą ofiarność.
 2. Dzisiaj o g. 14.00 zapraszamy do wzięcia udziału w Różańcu do granic Parafii. Modlitwę rozpoczniemy przy kapliczce przy byłej szkole w Zalesiu do Żurawiczek drogą do szkoły i powrót do kościoła. Rozważania poprowadzi Wspólnota Zawierzonych Maryi.
 3. We wtorek rozpoczęcie Nabożeństw Różańcowych o g. 17.30. Wszystkich gorąco zachęcamy do wspólnej modlitwy różańcowej a szczególnie dzieci i młodzież.
 4. W liturgii tego tygodnia wspominamy:
 • w poniedziałek – św. Hieronima
 • we wtorek – św. Teresy od Dzieciątka Jezus
 • w środę – świętych Aniołów Stróżów
 • w piątek – uroczystość św. Franciszka z Asyżu
 • w sobotę – św. Faustyny Kowalskiej
 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, życzymy błogosławieństwa Bożego, wszelkich łask i opieki Matki Bożej na każdy dzień życia.
 2. Trwa nowenna przed Uroczystością św. Franciszka z Asyżu. Modlitwy nowenny na Mszy św. wieczornej.
 3. W piątek, 4 października przypada Uroczystość św. Ojca Franciszka z Asyżu. Zapraszamy na uroczystą Mszę św. o g. 18.00, po zakończeniu Mszy franciszkańskie Nabożeństwo TRANSITUS, upamiętniające błogosławioną śmierć św. Franciszka. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 4. W tym tygodniu przypadają dni odnowy religijnej. W I piątek odwiedziny chorych od g. 8.00, o g. 17.00 wystawienie Najśw. Sakramentu i możliwość skorzystania ze spowiedzi. W I sobotę kolejne nabożeństwo pierwszosobotnie, które rozpoczniemy nabożeństwem różańcowym o g. 17.30.
 5. Na stoliku przy głównym wyjściu znajdują się kartki na wypominki, które można składać w zakrystii. Pragniemy zaznaczyć, że za naszych bliskich zmarłych będziemy się modlić Mszą św. Gregoriańską przez cały miesiąc listopad. Na wypominki roczne przygotowane są kartki zaznaczone kolorem pomarańczowym.
 6. Sprzątanie świątyni przed dzisiejszą niedzielą przeprowadziła Grupa z Żurawiczek Góra PanaGrzegorza Stępaka. Bardzo serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i trud oraz troskę o świątynię jej dekorację.
 7. Szkoła Podstawowa im. Św. Brata Alberta w Żurawiczkach organizuje zbiórkę płodów rolnych i trwałych artykułów spożywczych przeznaczonych dla podopiecznych Towarzystwa Świętego Brata Alberta w Przemyślu. Zbiórka trwa na terenie szkoły do 12 października.
 8. Klub Honorowych Dawców Krwi „Zorza” zaprasza jutro na Akcję Poboru Krwi w Krwiobusie pod internatem Zespołu Szkół w Zarzeczu w godzinach od 9.00 do 12.00.
 9. W przyszłą niedzielę 6 października w naszej parafii będziemy przeżywać Uroczystości Odpustowe ku czci MB Różańcowej. Uroczysta Suma o g. 11.00. Prosimy chętnych do niesienia figur, baldachimu i feletronów, zapraszamy orkiestrę i Turków oraz wszystkich parafian, dobrodziejów, sympatyków naszego kościoła i klasztoru na te Uroczystości. Z racji odpustu zmiana tajemnic różańcowych w drugą niedzielę miesiąca o g. 8.00.