I NIEDZIELA ADWENTU 1 grudnia 2019 r.

with Brak komentarzy
 1. Rozpoczynamy Adwent czas szczególnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Zachęcamy do podejmowania postanowień adwentowych.
 2. Zapraszamy na Roraty, w dni powszednie o g. 18.00. Dla dzieci będą rozdawane plansze i naklejki.
 3. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. * Po Mszy św. o g. 8.00 zmiana tajemnic różańcowych a o g. 11.00 dla Róży ze szkoły św. Brata Alberta z Żurawiczkach. * O g. 20.45 zapraszamy na Apel Maryjny. Na Mszach św. obrzęd poświęcenia opłatków na stół wigilijny, które będziemy roznosić od wtorku od g. 8.30.

– we wtorek – Parcelacja i Kamienica w Żurawiczkach do Pastwiska;

– w środę – Żurawiczki Góra, Gorzelnia, Dół do Krzyżówki;

– w czwartek – domy od cmentarza, Granica i Wieś w Maćkówce;

– w piątek – Zalesie Maćkowskie, Maćkówka Potok i Skotnik do szkoły;

– w sobotę – Zalesie od g. 8.00.

 1. Już dzisiaj dziękujemy za życzliwe przyjęcie i zaopatrzenie się w opłatki. Ofiary składane za opłatki przeznaczone będą na pokrycie kosztów cyklinowania parkietu w kościele.
 2. Od 6 do 8 grudnia będziemy przeżywać 3 dniowe adwentowe dni skupienia, które będzie głosił o. Dominik Siuta z klasztoru w Rzeszowie. Bardzo prosimy o takie rozplanowanie sobie zajęć, aby wziąć w nich udział. Na te 3 dni ćwiczeń zapraszamy młodzież przygotowującą się do bierzmowania z klas VII i VIII.
 3. W tym tygodniu w liturgii kościoła wspominamy:
 • we wtorek – św. Franciszka Ksawerego
 • w środę – św. Barbary
 • w piątek – św. Mikołaja
 • w sobotę – św. Ambrożego
 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, życzymy Bożego błogosławieństwa, wszelkich łask i opieki Matki Bożej na każdy dzień życia.
 2. W piątek, pierwszy piątek miesiąca. Odwiedziny chorych od g. 8.00. O g. 17.00 wystawienie Najśw. Sakramentu i spowiedź pierwszopiątkowa, a o g. 18.00 pierwsza Msza św. z nauką rekolekcyjną.
 3. W sobotę, nabożeństwo pierwszosobotnie, które rozpoczniemy różańcem o g. 17.30 a wieczorem Msza św. z drugą nauką rekolekcyjną, a na zakończenie odśpiewamy Apel Maryjny.
 4. Za tydzień w niedzielę przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Na każdej Mszy św. nauki rekolekcyjne a o g. 20.45 zapraszamy na Apel Maryjny.
 5. Za tydzień zbiórka do puszek z przeznaczeniem na pomoc Kościołom na Wschodzie
 6. Można zaopatrzyć się świece caritas na stół wigilijny, które ustawione są na stoliku przy głównym wyjściu. My caritasowi musimy za nie zapłacićpo 6 zł.
 7. Sprzątanie świątyni przed dzisiejszą niedzielą przeprowadziła grupa Pani Bożeny Słysz. Bardzo serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i trud oraz troskę o świątynię.
 8. Nagrody dla dzieci uczestniczących w nabożeństwach różańcowych będą wręczane dzieciom w szkołach, gdyż większość z nagrodzonych to uczniowie klas trzecich.
 9. W związku z pracami przy parkiecie od jutra Msze św. w tygodniu będą sprawowane w dolnym kościele. W sobotę prosimy o dwie grupy sprzątające.
 10. Informacja GOPS-u w Zarzeczy w sprawie pomocy żywnościowej znajduje się w gablocie.
 11. Szkolne Koło Wolontariatu „Alberciki” przy Szkole Podstawowej im. Św. Brata Alberta w Żurawiczkach serdecznie zaprasza na kiermasz ozdób bożonarodzeniowych, który odbędzie się przez kolejne dwie niedziele, tj. 8 i 15 grudnia, po Mszach Świętych. W czasie kiermaszu sprzedawane będą kartki oraz ozdoby bożonarodzeniowe. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na leczenie ciężko chorego Dawida Rzepę
  z Przeworska oraz działalność naszego Szkolnego Koła Wolontariatu „Alberciki”.