II NIEDZIELA ADWENTU UR. NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP 8 grudnia 2019 r.

with Brak komentarzy
 1. Bardzo serdecznie dziękujemy za wszystkie złożone ofiary na potrzeby kościoła i klasztoru. Po Mszach zbiórka do puszek na pomoc Kościołom na Wschodzie.
 2. Z racji uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP zapraszamy na Godzinę Łaski od 12.00 do 13.00 oraz na Apel Maryjny o g. 20.45.
 3. W naszych kartkach z rozpisanymi intencjami Mszy św. podawaliśmy, że Niepok. Poczęcie NMP przypada 9 grudnia, jednak Konferencja Episkopatu Polski pozwoliła obchodzić tę uroczystość dzisiaj. Dlatego jutro Msze św. jak w dzień powszedni o g. 7.00 i 18.00 w dolnym kościele.
 4. Zapraszamy na Roraty, w dni powszednie o g. 18.00.
 5. Jutro 9 grudnia, zapraszamy na nabożeństwo do św. Charbela, które rozpoczniemy Mszą św. roratnią o g. 18.00, po której nabożeństwo do świętego z odczytaniem próśb i ucałowaniem relikwii
 6. Roznoszenie opłatków jutro od g. 8.30 w Maćkówce „Zadwór” i domy przy drodze od Przeworska. Bardzo serdecznie dziękujemy za ofiary składane za opłatki, które będą przeznaczone na pokrycie kosztów cyklinowania parkietu w kościele. Jeśli któryś z domów został pominięty – przepraszamy, a opłatki są na stoliku przy wyjściu a ofiary prosimy składać do skarbony przy filarze.
 7. W tym tygodniu w liturgii kościoła wspominamy:
 • w piątek – św. Łucję
 • w sobotę – św. Jana od Krzyża
 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, życzymy Bożego błogosławieństwa, wszelkich łask i opieki Matki Bożej na każdy dzień życia.
 2. Można zaopatrzyć się świece caritas na stół wigilijny, które ustawione są na stoliku przy głównym wyjściu. My caritasowi musimy za nie zapłacićpo 6 zł.
 3. Sprzątanie świątyni przed dzisiejszą niedzielą przeprowadziła grupa Pani Anny Pieniążek i Pani Zofii Mazurek. Bardzo serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i trud oraz troskę o świątynię.
 4. W związku z pracami przy parkiecie, a konkretnie z lakierowaniem, Msze św. w tym tygodniu nadal będą sprawowane w dolnym kościele.
 5. Informujemy, że spowiedź przedświąteczna w naszym kościele będzie w środę 18 grudnia.
 6. W zakrystii prosimy zgłaszać osoby, do których udamy się z posługą sakramentalną przed świętami w poniedziałek 23 grudnia.
 7. Przeworskie kino w MOK-u zaprasza na film „Nieplanowane” w dniach od 13 do 19 grudnia o g. 20.00. Film od lat 15. Szczegóły na plakacie w gablocie i ulotkach na stoliku.
 8. Szkolne Koło Wolontariatu przy Szkole Podstawowej w Żurawiczkach serdecznie zaprasza dzisiaj i za tydzień na kiermasz ozdób bożonarodzeniowych. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie m. in. na leczenie ciężko chorego Dawida Rzepę z Przeworska.