ŚWIĘTO ŚWIĘTEGO SZCZEPANA 26 grudnia 2019 r.

with Brak komentarzy
  1. Przypominamy, że dzisiaj nie będzie Mszy św. o g. 17.00.
  2. Jutro święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty, z tej racji obrzęd poświęcenia wina na Mszach św. o g. 7.00 i 18.00. Mimo oktawy Bożego Narodzenia w tym dniu obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  3. W sobotę 28.12 święto św. Młodzianków, męczenników z tej racji obrzęd błogosławieństwa małych dzieci na Mszy o g. 18.00.
  4. W najbliższą niedziele 29.12 przeżywać będziemy święto Świętej Rodziny. W tym dniu w sposób szczególny modlić się będziemy za naszego Ojca Proboszcza i Gwardiana naszego Klasztoru z racji Jego imienin. Już dzisiaj składamy Mu jak najserdeczniejsze życzenia i otaczamy Go naszymi gorącymi modlitwami.
  5. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w Roratach, szczególnie dzieciom i młodzieży, za udział w naszych ćwiczeniach adwentowych, Wam którzy tak pięknie skorzystaliście ze spowiedzi adwentowej, dziękujemy mieszkańcom Maćkówki za piękne udekorowanie świątyni, wykonanie szopki, za sprzątanie świątyni oraz za dekorację przed ołtarzem, za Waszą obecność, modlitwę i dobre słowo, wsparcie i za wszystkie ofiary składane z racji wypominek i opłatków, dzięki którym w większości mogliśmy pokryć koszty remontu parkietu w naszym prezbiterium. W związku z tym remontem bardzo prosimy, aby grupy sprzątające kościół zmywały ten parkiet wilgotnymi ścierkami bez żadnych środków chemicznych i pod żadnym pozorem nie pastowały parkietu.
  6. Od jutra rozpoczniemy wizytę duszpasterską. Kto jeszcze nie zna planu kolędy to znajduje się on w broszurkach na stoliku przy głównym wyjściu, albo na stronie internetowej parafii. Kolędę będziemy rozpoczynać od g. 9.00. Prosimy o odpowiednie przygotowanie stołu, aby znalazła się na nim woda święcona i kropidło, a dzieci i młodzież, aby przygotowały zeszyty lub ćwiczenia z religii. Jeśli któryś z numerów został pominięty prosimy o tym poinformować. Zdarzyć się może, że w wyznaczonym dniu rodziny w domu nie będzie. Dlatego na zakończenie kolędy będzie uzupełnienie dla tych, którzy w tym czasie byli przeszkodzeni. Ofiary składane podczas kolędy będą przeznaczone na pokrycie kosztów remontu prezbiterium i wykonanie jednolitej ambony ołtarza do konsekracji oraz podestu do figury Matki Bożej. I już dzisiaj wszystkim naszym parafianom składamy serdeczne słowa podziękowania staropolskim Bóg zapłać.