II NIEDZIELA ZWYKŁA 19 stycznia 2020 r.

with Brak komentarzy
 1. W tym tygodniu w liturgii kościoła obchodzimy:
 • we wtorek – św. Agnieszki
 • w piątek – św. Franciszka Salezego
 • w sobotę – święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła
 1. We wtorek będziemy obchodzili Dzień Babci a w środę Dzień Dziadka, już dzisiaj otoczmy ich gorącą modlitwą i serdeczną wdzięcznością.
 2. W środę 22 stycznia zapraszamy na kolejne nabożeństwo do św. Rity które rozpoczniemy Mszą św. o g. 18.00, po Mszy modlitwy nowenny i ucałowanie relikwii i odczytaniem próśb i podziękowań.
 3. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o g. 11.00 będziemy gościć orkiestrę strażacką. Serdecznie zapraszamy na wspólne kolędowanie.
 4. Pragniemy zorganizować wraz z Grupą Rekonstrukcyjną mini Misteria Męki Pańskiej w Niedziele Palmową, Wielki Czwartek i Wielki Piątek. Dlatego zapraszamy wszystkich chętnych do odgrywania postaci i statystów na spotkanie 28 stycznia o g. 19.00 w naszym klasztorze.
 5. Sprzątanie świątyni przed dzisiejszą niedzielą przeprowadziła grupa Pani Marii Pieniążek i Iwony Linek. Bardzo serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i dbałość o czystość tej świątyni.
 6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, życzymy zdrowia, wszelkich potrzebnych łask i hojnego błogosławieństwa Bożej Dzieciny i opieki Matki Najświętszej i świętych Patronów.
 7. Rada Rodziców, Dyrektor Szkoły w Maćkówce serdecznie zapraszają na uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka, która odbędzie się 25 stycznia o g. 15.00 w Remizie OSP w Maćkówce wraz z zespołem muzycznym, koszt od osoby 30 zł. Zapisy u Pani Bożeny Pelc w szkole w Maćkówce.
 8. „Ocalmy od zapomnienia”. Szkoła Podstawowa w Żurawiczkach pragnie zorganizować Regionalną Izbę Pamięci w szkole. Uczniowie wraz z Panią Dyrektor i nauczycielką historii p. Iwoną Węglowską zwracają się z uprzejmą prośbą o czasowe lub stałe udostępnianie starych fotografii, dokumentów, zapisków, dawnych przedmiotów codziennego użytku w tym także tych z czasów II wojny światowej. W sprawie przekazania pamiątek prosimy kontaktować się z sekretariatem szkoły.
 9. Wójt Gminy Zarzecze zaprasza osoby długotrwale bezrobotne zainteresowane pracą na terenie gminy w ramach Centrum Integracji Społecznej do kontaktu z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Zarzeczu. Rekrutacja uczestników trwa do 24 stycznia 2020 r.