VII NIEDZIELA ZWYKŁA 23 lutego 2020 r.

with Brak komentarzy
 1. Młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania z klas VIII zapraszamy na spotkanie – we wtorek o g. 16.30, a z klas VI – VIII na Mszę św. w Środę Popielcową o g. 18.00 i w sobotę na Mszę św. o g. 11.00.
 2. Dzisiaj w naszym dekanacie rozpoczyna się wizytacja kanoniczna. W naszej parafii odbędzie się w tę sobotę 29 lutego. Odwiedzi nas J.E. Ks. Biskup Stanisław Jamrozek. Powitanie biskupa oraz spotkanie ze wszystkimi grupami parafialnymi w sobotę na Mszy św. o g. 11.00, podczas której ks. bp udzieli Sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży. W poniedziałek 2 marca ks. biskup odwiedzi również nasze szkoły.
 3. Ze względu na trwającą wizytację w naszym dekanacie kancelaria parafialna we wtorek będzie nieczynna.
 4. W środę rozpoczynamy Okres Wielkiego Postu. W Środę Popielcową Msze św. o g. 8.00 i 18.00, podczas których odbędzie się obrzęd posypania głów popiołem. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Od Środy Popielcowej do pierwszej niedzieli Wielkiego Postu przypadają Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty a od dzisiaj rozpoczynamy tydzień modlitw o trzeźwość narodu. W duchu pobożności i miłości bliźniego podejmujmy postanowienia wielkopostne.
 5. Czas Wielkiego Postu charakteryzuje się pięknymi nabożeństwami pasyjnymi, które przygotowują nas do dobrego przeżycia Misterium Paschalnego:

* Droga Krzyżowa odprawiana w piątki o g. 17.30 i w niedziele po Mszy św. o g. 8.00;

* Gorzkie Żale w niedziele o g. 16.00 z kazaniem pasyjnym, bezpośrednio po nich Msza św. wieczorna bez kazania, oraz

* Godzinki o Męce Pańskiej śpiewane w niedziele o g. 7.30.

Na te nabożeństwa bardzo serdecznie Wszystkich zapraszamy.

 1. Przypominamy, że w sobotę w parafii Chrystusa Króla w Przeworsku rozpoczynają się nauki przedmałżeńskie o g. 18.30.
 2. W przyszłą niedzielę – I niedziela miesiąca, po Mszy św. o g. 8.00 zmiana tajemnic różańcowych, dla róży szkolnej o g. 11.00, a o g. 20.45 zapraszamy na Apel Maryjny.
 3. Już dzisiaj prosimy o ofiary na kwiaty do Bożego Grobu, które od środy będzie można składać do skarbony przy filarze.
 4. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, życzymy zdrowia, wszelkich potrzebnych łask, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej i świętych Patronów.
 5. Sprzątanie świątyni przed dzisiejszą niedzielą przeprowadziła grupa Pana Tomasza Szczupaka. Bardzo serdecznie dziękujemy za zaangażowanie, trud i dbałość o czystość tej świątyni.
 6. Nasze szkoły organizują „Bieg Tropem Wilczym” pamięci płk Wojciecha Szczepańskiego. Bieg odbędzie się w środę 26 lutego o g. 12.30 od szkoły w Maćkówce. Meta przy szkole w Żurawiczkach. Chętnych prosimy o wypełnienie zgłoszenia, które znajdują się na stoliku i przyniesienie do zakrystii. Wszystkich gorąco zachęcamy.