I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 1 marca 2020 r.

with Brak komentarzy
 1. Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych i zapraszamy na Apel Maryjny o g. 20.45.
 2. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wczoraj wzięli udział w Mszy św. wizytacyjnej, podczas której ks. bp udzielił Sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży. Szczególnie dziękujemy pocztom sztandarowym naszych Straży oraz Turków. Obecnym na uroczystości Matka Boża Różańcowa z pewnością wyprosi hojne błogosławieństwo.
 3. Ze względu na trwającą wizytację w naszym dekanacie kancelaria parafialna we wtorek będzie nieczynna.
 4. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych:

* Droga Krzyżowa odprawiana w piątki o g. 17.30 i w niedziele po Mszy św. o g. 8.00;

* Gorzkie Żale w niedziele o g. 16.00 z kazaniem pasyjnym, bezpośrednio po nich Msza św. wieczorna bez kazania, oraz

* Godzinki o Męce Pańskiej śpiewane w niedziele o g. 7.30.

Na te nabożeństwa bardzo serdecznie Wszystkich zapraszamy.

 1. W środę obchodzić będziemy święto św. Kazimierza, to dzień imienin o. Kazimierza, dlatego zapraszamy na Mszę św. wieczorną w intencji solenizanta, któremu już dzisiaj składamy najserdeczniejsze życzenia.
 2. W tym tygodniu przypadają dni odnowy religijnej: I piątek miesiąca – odwiedziny chorych od g. 8.00; o g. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i spowiedź święta; I sobota miesiąca – kolejne nabożeństwo pierwszosobotnie, które rozpoczniemy modlitwą różańcową o g. 17.30.
 3. Już dzisiaj zapraszamy na Renowacje Misji św. w dniach 26 kwietnia – 1 maja, z tej racji nie będzie rekolekcji wielkopostnych dlatego tym goręcej zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych szczególnie Gorzkich Żali.
 4. 27 kwietnia będziemy gościć w naszej świątyni i parafii TV TRWAM i Radio Maryja, początek transmisji o g. 17.30.
 5. Już dzisiaj prosimy o ofiary na kwiaty do Bożego Grobu, które można składać do skarbony przy filarze.
 6. Wszystkich, którzy pragną wziąć udział w beatyfikacji Sługi Bożego kard Stefana Wyszyńskiego 7 czerwca w Warszawie, prosimy o zgłaszanie się w zakrystii w celu pozyskania biletu wstępu na plac beatyfikacyjny.
 7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, życzymy zdrowia, wszelkich potrzebnych łask, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej i świętych Patronów.
 8. Sprzątanie świątyni przed dzisiejszą niedzielą przeprowadziła grupa rodziców młodzieży bierzmowanej. Bardzo serdecznie dziękujemy za gruntowne sprzątanie naszej świątyni przed uroczystością bierzmowania i wizytacją ks. Biskupa.
 9. Za tydzień zbiórka do puszek, która będzie przeznaczona na pomoc misjonarzom.
 10. W wyniku wybuchu gazu spłonął dom w Leżachowie k. Sieniawy. Ojciec ratując 2 letnią córkę – zmarł. Matka tuż po tragedii urodziła drugie dziecko. Z inicjatywy młodzieży SP w Maćkówce, organizuje zbiórkę darów artykułów higienicznych, pieluchy chusteczki, środki czystości, proszki do prania, ręczniki i zabawki. Artykuły można dostarczać do szkoły w Maćkówce bądź podawać przez uczniów tej szkoły do czwartku do południa.
 11. Zarząd OSP w Maćkówce zaprasza wszystkich członków czynnych oraz honorowych, na zebranie organizacyjne w sprawie 120-lecia straży, które odbędzie się w Remizie OSP – dzisiaj o g. 18.00.