III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 15 marca 2020 r.

with Brak komentarzy
 1. Zarządzenie metropolity.
 2. Trwa nowenna przed uroczystością św. Józefa, modlitwy nowenny po mszy świętej wieczornej.
 3. Nabożeństwa wielkopostne:

* Droga Krzyżowa w piątki o g. 17.30 i w niedziele po Mszy św. o g. 8.00;

* Gorzkie Żale w niedziele o g. 16.00 z kazaniem pasyjnym, bezpośrednio po nich Msza św. wieczorna bez kazania, oraz

* Godzinki o Męce Pańskiej śpiewane w niedziele o g. 7.30.

 1. Prosimy o ofiary na kwiaty do Bożego Grobu, które można składać do skarbony przy filarze.
 2. Zachęcamy do zaopatrywania się w paschaliki caritasu w cenie 8 zł, wystawione są przy głównym wyjściu, znajdują się tam także papierowe skarbonki caritasu, do których można składać drobne oszczędności w ramach jałmużny wielkopostnej, które przyniesiemy w niedziele Miłosierdzia Bożego.
 3. Zachęcamy do uczestniczenia we Mszy św. transmitowanej z naszego kościoła przez media społecznościowe o g. 11.00, a także w nabożeństwie Gorzkich Żali o g. 16.00 podczas, których będziemy śpiewać suplikacje.
 4. Za tydzień w niedzielę nabożeństwo ku czci św. Rity. Msza św. wieczorna z poświęceniem róż i modlitwami ku czci świętej.
 5. Od poniedziałku 16.03 do soboty aż do świąt w g. od 15.00 do 18.00 zapraszamy do skorzystania do spowiedzi świętej wielkopostnej, aby ustrzec się od natłoku ludzi. Przed świętami nie będzie spowiedzi jak dotychczas.
 6. Zachęcamy do komunii św. duchowej i komunii św. na rękę.
 7. Zachowujmy wszystkie wskazania sanitarno – epidemiologiczne.
 8. Wszystkie klamki w kościele rano będą dezynfekowane.
 9. Wszystkim, którzy obchodzą swoje imieniny, urodziny bądź jubileusze składamy jak najlepsze życzenia: zdrowia, Bożego błogosławieństwa i nieustannej opieki Matki Bożej.
 10. Sprzątanie świątyni przed dzisiejszą niedzielą przeprowadziła grupa Pani Jolanty Kocur. Bardzo serdecznie dziękujemy za poświęcony czas, trud i dbałość o czystość świątyni.