IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 22 marca 2020 r.

with Brak komentarzy
 1. Dzisiaj Msza św. o g. 11.00 i o g. 16.00 nabożeństwo Gorzkich Żali transmitowane przez media społecznościowe. Bezpośrednio po Gorzkich Żalach Msza św. wieczorna z nabożeństwem ku czci św. Rity również transmitowana.
 2. W środę Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia. Msze św. o g. 7.00 i 18.00. Modlić się będziemy o poszanowanie ludzkiego życia od chwili poczęcia do naturalnej śmierci. Zachęcamy także do duchowej adopcji dziecka nienarodzonego a zagrożonego aborcją. Apelu Maryjnego nie będzie.
 3. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych:

* Droga Krzyżowa w piątki o g. 17.30 i w niedziele po Mszy św. o g. 8.00;

* Gorzkie Żale w niedziele o g. 16.00 z kazaniem pasyjnym, bezpośrednio po nich Msza św.

* Godzinki o Męce Pańskiej w niedziele oraz niedzielne wypominki – odwołujemy.

 1. Prosimy o ofiary na kwiaty do Bożego Grobu, które można składać do skarbony przy filarze.
 2. Zachęcamy do zaopatrywania się w paschaliki caritasu w cenie 8 zł, wystawione są przy głównym wyjściu.
 3. Informujemy, że Msze wieczorne i Droga Krzyżowa w piątki również są transmitowane przez media społecznościowe z naszego kościoła.
 4. W ubiegłym tygodniu zauważyliśmy, że na adorację Najświętszego Sakramentu wierni przychodzą w Godzinie Miłosierdzia, dlatego od jutra do soboty zapraszamy na adorację od g. 15.00 do 16.00 i ew. w tej godzinie skorzystać ze spowiedzi św. gdyż przypominamy, że przed świętami spowiedzi jak dotychczas nie będzie.
 5. Zachęcamy do przyjmowania komunii św. duchowej i na rękę.
 6. Stosujmy się do wszystkich wskazań sanitarno – epidemiologicznych.
 7. Wszystkim, którzy obchodzą swoje imieniny, urodziny bądź jubileusze składamy jak najlepsze życzenia: zdrowia, Bożego błogosławieństwa i nieustannej opieki Matki Bożej.
 8. Sprzątanie świątyni przed dzisiejszą niedzielą przeprowadziła grupa Pani Patrycji Głąb – Grandy. Bardzo serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i prace, aby ta świątynia była zawsze czysta i piękna. Tym dyżurem sprzątanie świątyni zakończyli parafianie z Maćkówki i od przyszłego tygodnia prosimy parafian z Zalesia
 9. W nocy z soboty na niedzielę zmiana czasu na czas letni.
 10. Od tej niedzieli zostaje wstrzymany kolportaż tygodnika „Gość Niedzielny” do parafii. Bieżące wydanie można zakupić w tradycyjnych kanałach sprzedaży jak np. kioski.