VI NIEDZIELA WIELKANOCNA 17 maja 2020 r.

with Brak komentarzy
 1. Informujemy, że z nowymi wytycznymi w naszym kościele z uwzględnieniem kościoła dolnego, w którym należy się gromadzić, może przebywać 70 osób. Dzisiaj jeszcze transmitujemy wszystkie Msze św. przez Facebooka. Za tydzień już tylko Msze św. o g. 11.00 i wieczorną z nabożeństwem majowym o g. 16.30. W tygodniu nabożeństwo majowe o g. 17.30 i Msze św. wieczorną.
 2. W tym tygodniu wspominamy:
 • w poniedziałek – św. Feliksa z Cantalice, po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do św. Jana Pawła II z racji 100 rocznicy urodzin;
 • we wtorek – 6. wtorek nowenny przed świętem św. Antoniego z Padwy;
 • w środę – święto św. Bernardyna ze Sieny;
 • w sobotę – święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki św. Ojca Franciszka z Asyżu.
 1. Wszystkim, którzy obchodzą swoje imieniny, urodziny bądź jubileusze składamy jak najlepsze życzenia: zdrowia, Bożego błogosławieństwa Zmartwychwstałego Pana i nieustannej opieki Matki Bożej Różańcowej.
 2. W piątek zapraszamy na kolejne nabożeństwo ku czci św. Rity w dniu jej liturgicznego wspomnienia. Po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do świętej i poświęcenie róż. Wszystkich gorąco zapraszamy.
 3. Również w piątek w czasie nabożeństwa majowego rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Ducha Świętego.
 4. Za tydzień w niedzielę wracamy do śpiewu Godzinek Maryjnych przed Mszą św. o g. 8.00 i modlitwy za zmarłych przed Mszą św. o g. 11.00.
 5. Pierwsze Komunie święte w naszej parafii odbędą się: w Boże Ciało 11.06 o g. 13.00 dla dzieci ze szkoły w Żurawiczkach a w niedzielę 14.06 o g. 13.00 dla dzieci ze szkoły w Maćkówce. Rodzice poinformowani są co do obostrzeń dotyczących ilości osób na uroczystościach.
 6. Przykazania kościelne nakazują nam spowiedź św. raz w roku i KOMUNIĘ ŚW. W OKRESIE WIELKANOCNYM, który kończy się 6 czerwca, dlatego prosimy o skorzystanie ze spowiedzi św. o g. 7.00 dla osób starszych a dla dzieci i młodzieży: w poniedziałek (jutro) dla klas V, we wtorek dla klas VI, w środę dla klas VII, w czwartek dla klas VIII, w piątek i sobotę dla młodzieży szkół średnich. Początek spowiedzi o g. 17.20 a obowiązek przyjęcia komunii św. wielkanocnej w czasie Mszy św. Harmonogram spowiedzi i komunii św. dla dorosłych z poszczególnych części naszej parafii podamy w przyszłym tygodniu.
 7. Msza św. pogrzebowa śp. Andrzeja Tytuły odbędzie się w sobotę 23.05 o g. 19.00.
 8. Sprzątanie świątyni przeprowadziła grupa Pani Małgorzaty Mazur z Zalesia. Bardzo serdecznie dziękujemy za trud sprzątania i dekorowania naszej świątyni.
 9. Od poniedziałku do środy przypadają Dni Modlitw o Urodzaje tzw. „Dni Krzyżowe”. Zazwyczaj wyruszaliśmy w procesji z modlitwą o urodzaje, w obecnym czasie jest to nie możliwe, dlatego udamy się autem do poszczególnych kapliczek, przy zgromadzonych najbliższych mieszkańcach i odmówimy modlitwę stacyjną. Za tydzień 24.05 zaczniemy objazd w Maćkówce o g. 13.00 od Pana Siupika, a w Żurawiczkach o g. 14.00 od ronda, a w Zalesiu 31.05 o g. 13.00 po czym Msza św. w Remizie.

Z tej racji zostały zarezerwowane Msze św.:

O obfite plony – Żurawiczki – Kamienica – 30.05 – 18.00

Dziękczynna za plony – Żurawiczki – Kamienica – 20.10 – 18.00

O obfite plony – Żurawiczki – Dół – 8.06 – 18.00

Dziękczynna za plony – Żurawiczki – Dół – 21.10 – 18.00

O obfite plony – Maćkówka – 1.06 – 18.00

W int. mieszkańców Maćkówki – 18.07 – 8.00

Za ++ rolników Maćkówki – 19.08 – 18.00

 1. Dziękujemy za ofiary na utrzymanie naszego kościoła, prosimy o dalsze ofiary, numery kont podane są na Facebooku i stronie internetowej parafii w zakładce kontakt. Jeżeli w tytule wpłaty umieścimy wpis: „na cele kultu religijnego” wtedy możemy tę kwotę odliczyć od podatku. Wszystkich ofiarodawców polećmy pod opiekę Matki Bożej Różańcowej: Pod Twoją obronę…