UR. WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO 24 maja 2020 r.

with Brak komentarzy
 1. Informujemy, że z nowymi wytycznymi w naszym kościele z uwzględnieniem kościoła dolnego, w którym również należy się gromadzić, może przebywać 70 osób. Transmitujemy przez Facebooka Msze św. o g. 11.00 i nabożeństwo majowe o g. 16.30 z Mszą św. wieczorną a w tygodniu nabożeństwo majowe o g. 17.30 i Mszę św. wieczorną.
 2. W tym tygodniu wspominamy:
 • we wtorek – św. Filipa Neri i jest to 7. wtorek nowenny przed świętem św. Antoniego z Padwy;
 • w piątek – św. Urszuli Ledóchowskiej
 • w sobotę wieczorem Msza św. Wigilijna Zesłania Ducha Świętego.
 1. Wszystkim, którzy obchodzą swoje imieniny, urodziny bądź jubileusze składamy jak najlepsze życzenia: zdrowia, błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Różańcowej i swoich świętych patronów.
 2. We wtorek przypada Dzień Matki, nasze mamy otoczmy wdzięcznością, miłością i gorącą modlitwą.
 3. Trwa nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, modlitwy nowenny w czasie nabożeństwa majowego.
 4. Przykazania kościelne nakazują nam spowiedź św. raz w roku i KOMUNIĘ ŚW. W OKRESIE WIELKANOCNYM, który kończy się za tygodnie – 6 czerwca, dlatego prosimy o skorzystanie ze spowiedzi św. przed Mszą św. o g. 7.00 a szczególnie od g. 17.20 dla poszczególnych rejonów naszej parafii:

w poniedziałek: Żurawiczki Parcelacja i Kamienica do Państwa Lorenców,

we wtorek: Żurawiczki ciąg dalszy Kamienicy do Remizy,

w środę: Żurawiczki Góra,

w czwartek: Żurawiczki Gorzelnia,

w piątek: Żurawiczki od Remizy do kościoła,

w sobotę: Żurawiczki od cmentarza, granica i Zagumie.

Obowiązek przyjęcia komunii św. wielkanocnej w czasie Mszy św. Harmonogram spowiedzi i komunii św. dla mieszkańców Maćkówki i Zalesia  podamy w przyszłym tygodniu.

 1. Sprzątanie świątyni przeprowadziła grupa Pani Marii Iwanko z Zalesia. Bardzo serdecznie dziękujemy za trud sprzątania naszej świątyni.
 2. Dzisiaj modlitwy o urodzaje. Udamy się samochodem do poszczególnych kapliczek, przy zgromadzonych najbliższych mieszkańcach i odmówimy modlitwę stacyjną. O g. 13.00 objazd w Maćkówce, a o g. 14.00 w Żurawiczkach od ronda. Do Zalesia udamy się w przyszłym tygodniu o g. 13.00.
 3. Dziękujemy za ofiary na utrzymanie naszego kościoła, prosimy o dalsze ofiary, numery kont podane są na Facebooku i stronie internetowej parafii w zakładce kontakt. Wszystkich ofiarodawców polećmy pod opiekę Matki Bożej Różańcowej: Pod Twoją obronę…