ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO 31 maja 2020 r.

with Brak komentarzy
 1. Informujemy, że według nowych wytycznych został zniesiony limit osób w kościele, jednak z zachowaniem obowiązku zasłaniania ust i nosa. Od 7 czerwca włącznie zostaje odwołana dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych Mszach św.: Eucha­rystia niedzielna uzasadnia i potwierdza całe działanie chrześcijańskie. Dlatego wierni są zobowiązani do uczestniczenia w Eucharystii w dni nakazane, chyba że są usprawiedliwieni dla ważnego powodu (np. choroba, pielęgnacja niemowląt) lub też otrzymali dyspensę od ich własnego pasterza. Ci, którzy dobrowolnie zaniedbują ten obowiązek, popełniają grzech ciężki.
 2. Z racji obowiązku uczestniczenia w niedzielnej Mszy św. dzisiaj ostatnia transmisja przez Facebooka Mszy św. o g. 11.00 i ostatniego nabożeństwa majowego o g. 16.30 z Mszą św. wieczorną.
 3. W tym tygodniu wspominamy:
 • w poniedziałek – NMP Matki Kościoła i Msze św. w tym dniu o g. 8.00 i 18.00 a o 20.45 zapraszamy na Apel Maryjny
 • we wtorek – 8. wtorek nowenny przed świętem św. Antoniego z Padwy
 • w środę – św. Karola Lwangi i Towarzyszy męczenników
 • w czwartek – święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana
 • w piątek – św. Bonifacego.
 1. Wszystkim, którzy obchodzą swoje imieniny, urodziny bądź jubileusze składamy jak najlepsze życzenia: zdrowia, błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Różańcowej i swoich świętych patronów.
 2. Przykazania kościelne nakazują spowiedź św. raz w roku i KOMUNIĘ ŚW. W OKRESIE WIELKANOCNYM, który kończy się za tydzień, dlatego prosimy o skorzystanie ze spowiedzi od g. 17.20 dla pozostałych rejonów naszej parafii:

w poniedziałek: Maćkówka od Przeworska – gościniec do kościoła,

we wtorek: Maćkówka Zadwór i Skotnik,

w środę: Maćkówka Piaśnik, Potok i Zalesie Maćkowskie,

w czwartek: Zalesie,

Obowiązek przyjęcia komunii św. wielkanocnej w czasie Mszy św.

 1. Od jutra zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe o g. 17.40 a w niedzielę o g. 16.40.
 2. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca, została przywrócona możliwość odwiedzin chorych. Jeżeli ktoś ma obawy to prosimy nas poinformować, że kapłan danej osoby ma nie nawiedzać, a jeśli są inni chętni to prosimy o zgłoszenie w zakrystii bądź telefonicznie. Odwiedziny chorych w piątek od g. 8.00 dla Maćkówki i Zalesia, a w sobotę od g. 9.00 w Żurawiczkach.
 3. W I Piątek o g. 17.00 wystawienie Najśw. Sakramentu i możliwość skorzystania ze spowiedzi św. pierwszopiątkowej.
 4. W I sobotę zapraszamy na nabożeństwo pierwszosobotnie, które rozpocznie się o g. 17.30 nabożeństwem różańcowym.
 5. Sprzątanie świątyni przeprowadziła grupa Pani Marty Balawender z Zalesia. Bardzo serdecznie dziękujemy za trud sprzątania i dekorowania naszej świątyni.
 6. Dzisiaj od g. 13.00 w Zalesiu modlitwy o urodzaje a na zakończenie Msza św. w Remizie.
 7. Za tydzień Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
 8. Dziękujemy za ofiary na utrzymanie naszego kościoła, prosimy o dalsze ofiary, numery kont podane są na Facebooku i stronie internetowej parafii. Wszystkich ofiarodawców polećmy pod opiekę Matki Bożej Różańcowej: Pod Twoją obronę…