NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ 7 czerwca 2020 r.

with Brak komentarzy
 1. Dzisiaj kończy się obowiązek przyjęcia komunii św. wielkanocnej. Zapraszamy na Apel Maryjny o g. 20.45.
 2. Informujemy również, że w kościele obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa.
 3. W tym tygodniu wspominamy:
 • w poniedziałek – św. Jadwigi, królowej
 • we wtorek – 9. wtorek nowenny przed świętem św. Antoniego z Padwy
 • w czwartek – uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Pana Jezusa
 • w piątek – bł. o. Anastazego Pankiewicza
 • w sobotę – święto św. Antoniego z Padwy.
 1. Wszystkim, którzy obchodzą swoje imieniny, urodziny bądź jubileusze składamy jak najlepsze życzenia: zdrowia, błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Różańcowej i swoich świętych patronów.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe o g. 17.40, a w niedzielę o g. 16.40 a w Boże Ciało po zakończeniu procesji.
 3. Jutro zapraszamy na nabożeństwo przy relikwiach św. Charbela, które rozpoczniemy nabożeństwem czerwcowym o g. 17.40.
 4. Dzieci pierwszokomunijne z Żurawiczek oraz rodziców i osoby z rodziny zapraszamy we wtorek do spowiedzi świętej po Mszy św. wieczornej.
 5. W czwartek uroczystość Bożego Ciała. Msze św. o g. 8.00 i 10.00, nie będzie Mszy św. wieczornej. Po Mszy o g. 10.00 wyruszymy z procesją wokół kościoła i klasztoru. I stację – wykonuje Maćkówka, II stację – wykonują Żurawiczki, III stację – wykonuje Zalesie, IV stacje – wykonuje grupa Zawierzonych Maryi. Zapraszamy do niesienia feretronów i chorągwi oraz panów do baldachimu. Oktawa Bożego Ciała podczas nabożeństwa czerwcowego w świątyni.
 6. W Boże Ciało o g. 13.00 uroczystość komunii św. dla dzieci ze szkoły w Żurawiczkach a w przyszłą niedzielę również o g. 13.00 dla dzieci ze szkoły w Maćkówce.
 7. W piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Dyspensy udzielił ks. Abp Adam Szal.
 8. Dzieci pierwszokomunijne z Maćkówki oraz rodziców i osoby z rodziny zapraszamy w sobotę do spowiedzi świętej o g. 10.00.
 9. Informacja w sprawie kontenera na cmentarzu. Ma on służyć dla potrzeb cmentarza a nie wyrzucania do niego np. mebli, plastików czy innych rzeczy jak to miało miejsce ostatnio. Wywóz takiego kontenera kosztuje nas jako parafię ok 2 tys. zł., a przecież w ramach opłat za odbiór śmieci od gospodarstwa domowego firma odbiera sukcesywnie wszystkiego rodzaju odpady.
 10. Sprzątanie świątyni przeprowadziła grupa Pani Haliny Ciupa z Zalesia. Bardzo serdecznie dziękujemy za trud sprzątania i dekorowania naszej świątyni.
 11. Dziękujemy za ofiary na utrzymanie naszego kościoła, prosimy o dalsze ofiary, numery kont podane są na Facebooku i stronie internetowej parafii. Wszystkich ofiarodawców polećmy pod opiekę Matki Bożej Różańcowej: Pod Twoją obronę…