XXV NIEDZIELA ZWYKŁA 20 września 2020 r.

with Brak komentarzy
 1. Dzisiaj zbiórka do puszek na Archidiecezjalne Radio Fara z racji Niedzieli Środków Masowego Przekazu.
 2. W tym tygodniu obchodzimy:
 • w poniedziałek – święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty,
 • we wtorek – kolejne nabożeństwo przy relikwiach św. Rity z poświęceniem róż, które rozpoczniemy Mszą św. o g. 18.00, po Mszy odczytanie próśb i podziękowań.
 • w środę – wsp. św. o. Pio,
 • w piątek – wsp. bł. o. Władysława z Gielniowa, naszego współbrata, w tym dniu rozpoczniemy nowennę do św. Franciszka z Asyżu przed Jego uroczystością. Modlitwy nowenny po Mszy św. wieczornej.
 1. W piątek zapraszamy do adoracji Pana Jezusa w Najśw. Sakramencie od g. 15.00 do Mszy św. wieczornej.
 2. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną, wyjątkowo w najbliższy piątek 25 września od g. 8.00.
 3. Od kilku lat w ostatnią niedzielę września praktykowaliśmy Różaniec do Granic Parafii. Trwająca pandemia utrudnia nam tradycyjne praktykowanie tego nabożeństwa. Prosimy, aby za tydzień o g. 15.00, kiedy zacznie dzwonić nasz największy dzwon „pokutny”: w domach, w rodzinie, bądź przy kapliczkach, odmówić Koronkę do Miłosierdzia Bożego, a także dziesiątek różańca w intencji ustania pandemii według wyznaczonych tajemnic:

Tajemnice Radosne:

Żurawiczki: Parcelacja – Zwiastowanie NMP, Kamienica do Państwa Lorenców – Nawiedzenie św. Elżbiety, c.d. Kamienicy do Remizy – Narodzenie Pana Jezusa, Góra – Ofiarowanie Pana Jezusa, Gorzelnia – Znalezienie Pana Jezusa,

Tajemnice Światła: od remizy do kościoła – Chrzest Pana Jezusa, droga w stronę cmentarza – Cud w Kanie Galilejskiej, Granica i Zagumie – Głoszenie Królestwa i wzywanie do nawrócenia, o. Eugeniusz – Przemienienie na górze Tabor, o. Ryszard – Ustanowienie Eucharystii,

Tajemnice Bolesne: o. Symforian – Modlitwa w Ogrójcu,

Maćkówka: od Przeworska – gościniec do kościoła – Biczowanie, Zadwór – Cierniem Ukoronowanie, Skotnik – Dźwiganie Krzyża, Potok i Piaśnik – Śmierć na Krzyżu,

Tajemnice Chwalebne: Zalesie Maćkowskie – Zmartwychwstanie,

Zalesie: Parcelacja – Wniebowstąpienie, przy remizie: Zesłanie Ducha Św., przy drodze do Zarzecza – Wniebowzięcie NMP, centrum wsi – Ukoronowanie Maryi.

Układ tajemnic jest wydrukowany i do zabrania ze sobą ze stolika przy głównym wyjściu.

 1. Pielgrzymka Róż Żywego Różańca odbędzie się 10 października. Dekanaty mają wyszczególnione miejsca pielgrzymkowe. Dla naszego dekanatu razem z dekanatem Przeworsk I wyznaczona jest Bazylika pw. Świętego Ducha w Przeworsku.
 2. Bardzo serdecznie prosimy o ofiary na ogrzewanie naszego kościoła w celu zakupu opału na zimę.
 3. Na stoliku przy głównym wyjściu znajdują się kartki na wypominki, które można składać w zakrystii lub wrzucać do skarbony przy filarze. Na wypominki roczne przygotowane są kartki zaznaczone kolorem pomarańczowym.
 4. Wszystkim, którzy obchodzą swoje imieniny, urodziny bądź jubileusze składamy jak najlepsze życzenia: zdrowia, błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Różańcowej i swoich świętych patronów.
 5. Sprzątanie świątyni przeprowadziła grupa Pani Zofii Stanowskiej. Bardzo serdecznie dziękujemy za trud sprzątania i dekorowania naszej świątyni.
 6. Sołtys wsi Maćkówka zaprasza za tydzień 27 września na zebranie sołeckie w Remizie OSP w Maćkówce o g. 15.00.