UROCZYSTOŚĆ ŚW. FRANCISZKA Z ASYŻU 4 października 2020 r.

with Brak komentarzy
 1. Dzisiaj przeżywamy uroczystość św. Franciszka z Asyżu z tej racji możemy uzyskać odpust zupełny, to także pierwsza niedziela miesiąca, zmiana tajemnic różańcowych według otrzymanych grafików, a o 20.45 zapraszamy na Apel Maryjny.
 2. W tym tygodniu obchodzimy:
 • w poniedziałek – wsp. św. Faustyny Kowalskiej,
 • w środę – uroczystość liturgiczną ku czci NMP Różańcowej, w tym dniu Msze św. o g. 8.00 i 18.00, zapraszamy także na Apel Maryjny o g. 20.45.
 1. Pielgrzymka Róż Żywego Różańca odbędzie się w sobotę 10 października. Zachęcamy do wzięcia udziału w spotkaniu modlitewnym w bazylice przeworskiej. Rozpoczęcie spotkania o g. 9.30.
 2. W przyszłą niedzielę 11 października w naszej parafii będziemy przeżywać Uroczystość Odpustową ku czci MB Różańcowej. Uroczysta Suma o g. 11.00. Zapraszamy orkiestrę i Turków oraz wszystkich parafian, dobrodziejów, sympatyków naszego kościoła i klasztoru na te uroczystości.
 3. Wszystkich zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych o g. 17.30 a w niedzielę o g. 16.30. Od jutra przez cały tydzień, do prowadzenia różańca zapraszamy dzieci z Żurawiczek.
 4. Za tydzień XX Dzień Papieski, po Mszach św. zbiórka na Fundusz Stypendialny dla dzieci i młodzieży.
 5. Bardzo serdecznie dziękujemy za ofiary na ogrzewanie kościoła i prosimy o dalszą ofiarność.
 6. Na stoliku przy głównym wyjściu znajdują się kartki na wypominki, także na wypominki roczne, które można wrzucać do skarbony przy filarze. Pragniemy zaznaczyć, że za naszych bliskich zmarłych będziemy się modlić podczas nabożeństwa wypominkowego a szczególnie na Mszy św. Gregoriańskiej przez cały miesiąc listopad.
 7. Wszystkim, którzy obchodzą swoje imieniny, urodziny bądź jubileusze składamy jak najlepsze życzenia: zdrowia, błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Różańcowej i swoich świętych patronów.
 8. Sprzątanie świątyni przeprowadziła grupa z Parcelacji. Bardzo serdecznie dziękujemy za trud sprzątania i dekorowania naszej świątyni.
 9. Jak co roku WSD w Kalwarii Zebrzydowskiej zwraca się do nas z prośbą o dary płodów ziemi. Będą one zbierane w sobotę 17 października. Przełożeni z seminarium dopytują o możliwość wypożyczenia (odpłatnie) samochodu ciężarowego, którym można by przewieźć złożone dary.
 10. Szkoła Podstawowa w Żurawiczkach jest w trakcie zorganizowania Regionalnej Izby Pamięci w szkole. Pani Iwona Węglowska zwraca się z uprzejmą prośbą o czasowe lub stałe udostępnianie starych fotografii, dokumentów, zapisków, dawnych przedmiotów codziennego użytku w tym także tych z czasów II wojny światowej. W sprawie przekazania pamiątek prosimy kontaktować się z sekretariatem szkoły.