UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH 1 listopada 2020 r.

with Brak komentarzy
 1. Dzisiaj Msze św. jak w każdą niedzielę, także Msza św. wieczorna gregoriańska wypominkowa o g. 17.00. Zamiast procesji na cmentarz po każdej Mszy św. nabożeństwo wypominkowe z Koronką do Miłosierdzia Bożego za zmarłych. Zmiana tajemnic różańcowych według otrzymanych grafików. Dzisiaj Apelu Maryjnego nie będzie.
 2. Informujemy, że z postanowienia papieża Franciszka odpust zupełny za zmarłych można zyskać przez cały miesiąc listopad.
 3. W tym tygodniu obchodzimy:
 • jutro – wsp. Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny, Msze św. o g. 8.00 i 18.00 oraz dodatkowa Msza św. w kościele o g. 11.00 z modlitwami za zmarłych,
 • we wtorek – wsp. Wszystkich Zmarłych Zakonu Serafickiego,
 • w środę – wsp. św. Karola Boromeusza,
 • w piątek – I piątek miesiąca, zapraszamy do adoracji Najśw. Sakramentu od g. 15.00 do Mszy św. wieczornej i skorzystania ze spowiedzi św. pierwszopiątkowej; odwiedziny chorych od g. 8.00, chorych wyjątkowo prosimy zgłaszać, do środy w zakrystii, w kancelarii bądź telefonicznie.
 • w sobotę – I sobota miesiąca, zapraszamy na nabożeństwo pierwszosobotnie, które rozpoczniemy nabożeństwem różańcowym z wypominkami o g. 17.30.
 1. Bardzo serdecznie dziękujemy za ofiary na ogrzewanie kościoła i prosimy o dalszą ofiarność.
 2. Kartki na wypominki można wrzucać do skarbony przy filarze.
 3. Z racji pandemii, która się wzmaga i raczej nie pozwoli nam, aby opłatki na stół wigilijny dostarczyć do Waszych domów jak do tej pory, dlatego wczoraj na Mszy św. wieczornej zostały poświęcone i są dostępne przy filarze. Prosimy, aby już teraz się w nie zaopatrywać.
 4. Bardzo serdecznie dziękujemy gminie za czyszczenie kostki wokół kościoła i klasztoru, porządek przy przycinaniu krzewów oraz prace porządkowe na cmentarzu.
 5. Wszystkim, którzy obchodzą swoje imieniny, urodziny bądź jubileusze składamy jak najlepsze życzenia: zdrowia, błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Różańcowej i swoich świętych patronów.
 6. Sprzątanie świątyni przeprowadziła grupa Pani Marioli Telegi z Żurawiczek. Bardzo serdecznie dziękujemy za trud sprzątania i dekorowania naszej świątyni.
 7. Zapewne słyszeliśmy o akcji „Różaniec do Granic Nieba”. W obecnym czasie jest to akcja niezwykle ważna i potrzebna. Obejmuje ona oktawę dzisiejszej uroczystości czy trwa od 1 do 8 listopada. Szczegóły możemy znaleźć na stronie internetowej akcji: rozaniecdogranic.pl, wyszukiwarka od razu podpowiada tę stronę, kilka kartek z informacjami znajduje się na stoliku z gazetami. Zachęcamy do zaangażowania się w tę piękną akcję modlitwy w naszych domach.
 8. Po błogosławieństwie modlitwa za zmarłych.