I NIEDZIELA ADWENTU – 29 listopada 2020 r.

with Brak komentarzy
 1. Rozpoczynając Adwent zachęcamy do podejmowania postanowień i wyrzeczeń adwentowych.
 2. Zapraszamy na Msze św. Roratnie w dni powszednie o g. 18.00.
 3. Dzisiaj rozpoczynamy Nowennę przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP. Modlitwy nowenny na Mszy św. wieczornej.
 4. Maryja Niepokalanie Poczęta jest najważniejszą postacią Adwentu, gdyż to z Nią oczekujemy narodzin Chrystusa. Dlatego w najbliższy piątek 4 grudnia rozpoczniemy Triduum przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP i nasze adwentowe dni skupienia. W piątek zachęcamy do indywidualnej adoracji Najśw. sakramentu od g. 15.00 do 18.00 i spowiedzi św. oraz na Mszę św. wieczorną z kazaniem. W sobotę 5 grudnia – 2 dzień triduum – nabożeństwo I sobotnie o g. 17.30 i Msza św. wieczorna z kazaniem. 3 dzień triduum – w poniedziałek 7 grudnia – Msza św. o g. 18.00 z kazaniem. Na te adwentowe ćwiczenia zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej, uczniów klas VIII jako formację przed sakramentem bierzmowania, a przede wszystkim Zawierzonych Maryi.
 5. W piątek przypada I piątek miesiąca. Odwiedziny chorych odbędą się tydzień przed świętami Bożego Narodzenia. 18 grudnia – dla chorych z Maćkówki i 19 grudnia – dla chorych z Zalesia i Żurawiczek. Dodatkowe osoby będzie można zgłaszać w zakrystii.
 6. W tym tygodniu w liturgii kościoła wspominamy:
 • w poniedziałek – św. Andrzeja Apostoła,
 • w czwartek – św. Franciszka Ksawerego,
 • w piątek – św. Barbary.
 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, życzymy Bożego błogosławieństwa, wszelkich łask i opieki Matki Bożej na każdy dzień życia.
 2. Bardzo serdecznie dziękujemy za ofiary na zakup opału.
 3. Można zaopatrzyć się świece caritas na stół wigilijny, które ustawione są na stoliku przy głównym wyjściu oraz opłatki.
 4. Za tydzień zbiórka do puszek z przeznaczeniem na pomoc Kościołom na Wschodzie.
 5. Sprzątanie świątyni przed dzisiejszą niedzielą przeprowadziła grupa Pani Agnieszki Pieniążek. Bardzo serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i trud oraz troskę o świątynię.
 6. Deklaracje adopcji dziecka poczętego znajdują się na stoliku. Wypełniony odcinek prosimy wrzucać do skarbony. Deklaracje będą złożone jako dar ofiarny 8 grudnia podczas Mszy św. wieczornej.