II NIEDZIELA ADWENTU – 6 grudnia 2020 r.

with Brak komentarzy
 1. Dzisiaj zbiórka do puszek przeznaczona na pomoc Kościołowi na Wschodzie. Puszki znajdują się na stojakach przy wyjściach ze świątyni.
 2. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic różańcowych według otrzymanych grafików. O g. 20.45 zapraszamy na Apel Maryjny.
 3. Zapraszamy na Msze św. Roratnie w dni powszednie o g. 18.00.
 4. W tym tygodniu w liturgii kościoła wspominamy:
 • dzisiaj – św. Mikołaja bpa Miry,
 • w poniedziałek – św. Ambrożego,
 • we wtorek – uroczystość Niepokal. Poczęcia NMP.
 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, życzymy Bożego błogosławieństwa, wszelkich łask i opieki Matki Bożej na każdy dzień życia.
 2. Od piątku trwamy w naszych adwentowych ćwiczeniach, w formie Triduum przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP. Zapraszamy jutro na ostatni dzień Triduum podczas Mszy św. wieczornej z kazaniem.
 3. We wtorek w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP Msze św. jak w dzień powszedni. Zapraszamy na uroczystą Mszę św. wieczorną podczas której złożymy na ołtarzu deklaracje duchowej adopcji dziecka poczętego. W tym dniu zapraszamy do świątyni na modlitwę w Godzinie Łaski od 12.00 do 13.00 oraz na Apel Maryjny o g. 20.45.
 4. Odwiedziny chorych odbędą się 18 grudnia – dla chorych z Maćkówki i 19 grudnia – dla chorych z Zalesia i Żurawiczek. Dodatkowe osoby prosimy zgłaszać w zakrystii.
 5. Bardzo serdecznie dziękujemy za ofiary na zakup opału. Nasz kościół jest już ogrzewany, dlatego prosimy o zamykanie za sobą drzwi.
 6. Można zaopatrzyć się w opłatki, które ustawione są na stoliku przy głównym wyjściu. Prosimy Was, aby pomyśleć o swoich sąsiadach, osobach starszych, chorych i dopytać, czy mają już opłatki i pomóc w zaopatrzeniu się w nie. Na stoliku znajdują się również figurki Dzieciątka Jezus, dzięki którym można wykonać szopki betlejemskie w swoich domach.
 7. Sprzątanie świątyni przed dzisiejszą niedzielą przeprowadziła grupa Pani Agaty Zając. Bardzo serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i trud oraz troskę o świątynię.
 8. Tradycyjnej spowiedzi św. przedświątecznej, tak jak w Wielkim Poście tak i teraz nie będzie. Dlatego prosimy o skorzystanie ze spowiedzi św. po Mszy św. wieczornej o ok. 18.30 dla poszczególnych rejonów naszej parafii:

– w poniedziałek – 14.12: Żurawiczki Gorzelnia,

– we wtorek – 15.12: Żurawiczki od cmentarza, granica i Zagumie,

– w środę – 16.12: Żurawiczki od kościoła do Remizy,

– w czwartek – 17.12: Żurawiczki Góra,

– w piątek – 18.12: Żurawiczki od Remizy i ciąg dalszy Kamienicy,

– w sobotę – 19.12: Żurawiczki Kamienica od Państwa Lorenców do ronda i Parcelacja,

– Zalesie – w sobotę 19.12 od g. 11.00 – spowiedź w Remizie OSP,

– w poniedziałek – 21.12: Maćkówka od Przeworska – gościniec do kościoła,

– we wtorek – 22.12: Maćkówka Zadwór i Skotnik,

– w środę – 23.12: Maćkówka Piaśnik, Potok i Zalesie Maćkowskie,

Po spowiedzi możliwość przyjęcia komunii św.