III NIEDZIELA ADWENTU – 13 grudnia 2020 r.

with Brak komentarzy
 1. Bardzo serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary składane dzisiaj na tacy, a także za wszelkie ofiary wpłacane za pośrednictwem banków.
 2. W tym tygodniu w liturgii kościoła wspominamy:
 • w poniedziałek – św. Jana od Krzyża, to również 2 poniedziałek miesiąca z tej racji zapraszamy na nabożeństwo do św. Charbela, które rozpoczniemy Mszą św. roratnią o g. 18.00, po której nabożeństwo do świętego z odczytaniem próśb i podziękowań.
 • w środę – rozpoczniemy nowennę do Dzieciątka Jezus, modlitwy nowenny na Mszy św. wieczornej,
 • w piątek od g. 15.00 zapraszamy na adorację Najśw. Sakramentu, która potrwa do Mszy św. wieczornej z możliwością skorzystania ze spowiedzi św.
 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, życzymy Bożego błogosławieństwa, wszelkich łask i opieki Matki Bożej na każdy dzień życia.
 2. Zapraszamy na Msze św. Roratnie w dni powszednie o g. 18.00.
 3. Odwiedziny chorych odbędą się w piątek 18 grudnia – dla chorych z Maćkówki i w sobotę 19 grudnia – dla chorych z Zalesia i Żurawiczek. Rozpoczęcie wizyty o g. 8.00. Dodatkowe osoby prosimy zgłaszać w zakrystii.
 4. Bardzo serdecznie dziękujemy za ofiary na zakup opału. Nasz kościół jest już ogrzewany, dlatego prosimy o zamykanie za sobą drzwi.
 5. Można zaopatrzyć się w opłatki, które ustawione są na stoliku przy głównym wyjściu. Prosimy Was, aby pomyśleć także o swoich sąsiadach, osobach starszych, chorych i dopytać, czy mają już opłatki i pomóc w zaopatrzeniu się w nie. Na stoliku znajdują się również figurki Dzieciątka Jezus, dzięki którym można wykonać szopki betlejemskie w swoich domach.
 6. Sprzątanie świątyni przed dzisiejszą niedzielą przeprowadziła grupa Pani Elżbiety Kot. Bardzo serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i trud oraz troskę o świątynię.

 

 1. Tradycyjnej spowiedzi św. przedświątecznej, tak jak w Wielkim Poście tak i teraz nie będzie. Dlatego prosimy o skorzystanie ze spowiedzi św. po Mszy św. wieczornej o ok. 18.30 dla poszczególnych rejonów naszej parafii:

– w poniedziałek – 14.12: Żurawiczki Gorzelnia,

– we wtorek – 15.12: Żurawiczki od cmentarza, granica i Zagumie,

– w środę – 16.12: Żurawiczki od kościoła do Remizy,

– w czwartek – 17.12: Żurawiczki Góra,

– w piątek – 18.12: Żurawiczki od Remizy i ciąg dalszy Kamienicy,

– w sobotę – 19.12: Żurawiczki Kamienica od Państwa Lorenców do ronda i Parcelacja,

– Zalesie – w sobotę 19.12 od g. 11.00 – spowiedź w Remizie OSP,

– w poniedziałek – 21.12: Maćkówka od Przeworska – gościniec do kościoła,

– we wtorek – 22.12: Maćkówka Zadwór i Skotnik,

– w środę – 23.12: Maćkówka Piaśnik, Potok i Zalesie Maćkowskie,

Po spowiedzi możliwość przyjęcia komunii św.