I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 21 lutego 2021 r.

with Brak komentarzy
  1. Dzisiaj zbiórka do puszek na potrzeby WSD w Kalwarii Zebrzydowskiej. Puszki znajdują się na stojakach z płynem dezynfekującym.
  2. W liturgii tego tygodnia obchodzimy:

* jutro – święto Katedry św. Piotra, Apostoła to szczególny dzień modlitw w intencji Papieża Franciszka, z racji 22 dnia miesiąca zapraszamy na kolejne nabożeństwo do św. Rity, które rozpoczniemy Mszą św. o g. 18.00 z poświęceniem róż, po której nabożeństwo do świętej z odczytaniem próśb i podziękowań

* w piątek – zapraszamy na adorację Najśw. Sakramentu od g. 15.00 do 17.30.

  1. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych:

* Droga Krzyżowa odprawiana w piątki o g. 17.30 i w niedziele po Mszy św. o g. 8.00;

* Gorzkie Żale w niedziele o g. 16.00 z kazaniem pasyjnym, bezpośrednio po nich Msza św. wieczorna bez kazania oraz

* Godzinki o Męce Pańskiej śpiewane w niedziele o g. 7.30.

  1. Już dzisiaj prosimy o ofiary na kwiaty do Bożego Grobu, które można składać do skarbony przy filarze.
  2. Prosimy zaopatrywać się w paschaliki Caritasu w cenie 8 zł, oraz miód w cenie 10 zł z przeznaczeniem na Hospicja Caritasu, które wystawione są na stoliku, znajdują się tam także papierowe skarbonki Caritasu, do których można składać drobne oszczędności w ramach jałmużny wielkopostnej, które przyniesiemy w niedziele Miłosierdzia Bożego.
  3. Za tydzień dzień modlitw, postu i solidarności z misjonarzami z tej racji zbiórka do puszek przeznaczona na pomoc misjonarzom.
  4. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, życzymy zdrowia, wszelkich potrzebnych łask, błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Najświętszej i świętych Patronów.
  5. Sprzątanie świątyni przed dzisiejszą niedzielą przeprowadziła grupa Pani Haliny Obłozy. Bardzo serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i dbałość o czystość tej świątyni.