II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 28 lutego 2021 r.

with Brak komentarzy
  1. Dzisiaj dzień modlitw, postu i solidarności z misjonarzami z tej racji zbiórka do puszek przeznaczona na pomoc misjonarzom. Puszki znajdują się na stojakach z płynem dezynfekującym.
  2. W liturgii tego tygodnia obchodzimy:

* w czwartek – święto św. Kazimierza i pierwszy czwartek miesiąca

* w piątek – pierwszy piątek miesiąca, odwiedziny chorych od g. 8.00, zapraszamy na adorację Najśw. Sakramentu od g. 15.00 do 17.30 z możliwością skorzystania ze spowiedzi świętej.

* w sobotę – zapraszamy na nabożeństwo pierwszosobotnie, które rozpoczniemy modlitwą różańcową o g. 17.30.

  1. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych:

* Droga Krzyżowa odprawiana w piątki o g. 17.30 i w niedziele po Mszy św. o g. 8.00;

* Gorzkie Żale w niedziele o g. 16.00 z kazaniem pasyjnym, bezpośrednio po nich Msza św. wieczorna bez kazania oraz

* Godzinki o Męce Pańskiej śpiewane w niedziele o g. 7.30.

  1. Już dzisiaj prosimy o ofiary na kwiaty do Bożego Grobu, które można składać do skarbony na filarze.
  2. Prosimy zaopatrywać się w miód Caritasu w cenie 10 zł z przeznaczeniem na Hospicja, które wystawione są na stoliku, znajdują się tam także papierowe skarbonki Caritasu, do których można składać drobne oszczędności w ramach jałmużny wielkopostnej, które przyniesiemy w niedziele Miłosierdzia Bożego.
  3. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o g. 8.00 i zapraszamy na Apel Maryjny o g. 20.45.
  4. Pragniemy przypomnieć, że uroczystość pierwszej komunii św. planowana jest na 2 maja o g. 11.00, a uroczystość bierzmowania – 4 maja o g. 16.00.
  5. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, życzymy zdrowia, wszelkich potrzebnych łask, błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Najświętszej i świętych Patronów.
  6. Sprzątanie świątyni przed dzisiejszą niedzielą przeprowadziła grupa Pani Haliny Przewrockiej. Bardzo serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i dbałość o czystość tej świątyni.