IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 14 marca 2021 r.

with Brak komentarzy
  1. Trwa nowenna przed uroczystością św. Józefa, modlitwy nowenny po mszy świętej wieczornej. Uroczystość przypada w piątek, zapraszamy na uroczystą Mszę św. wieczorną. W tym dniu nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych.
  2. Rodziców i dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii św., z obu szkół, zapraszamy na spotkanie w środę o g. 18.00.
  3. W piątek zapraszamy do adoracji Najśw. Sakramentu od g. 15.00 do 17.30 z możliwością skorzystania ze spowiedzi świętej wielkopostnej.
  4. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych:

* Droga Krzyżowa odprawiana w piątki o g. 17.30 i w niedziele po Mszy św. o g. 8.00;

* Gorzkie Żale w niedziele o g. 16.00 z kazaniem pasyjnym, bezpośrednio po nich Msza św. wieczorna bez kazania oraz

* Godzinki o Męce Pańskiej śpiewane w niedziele o g. 7.30.

  1. Prosimy o ofiary na kwiaty do Bożego Grobu, które można składać do skarbony na filarze.
  2. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, życzymy zdrowia, wszelkich potrzebnych łask, błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Najświętszej, św. Józefa i świętych Patronów.
  3. Sprzątanie świątyni przed dzisiejszą niedzielą przeprowadziła grupa Pani Iwony Linek. Bardzo serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i dbałość o czystość tej świątyni.
  4. Za tydzień w niedzielę w naszej parafii rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne. Nauki rekolekcyjne: w niedzielę podczas każdej Mszy św. także podczas Mszy św. wieczornej; w poniedziałek i wtorek podczas dodatkowej Mszy św. o g. 8.00 i podczas Mszy św. o g. 18.00, po której konferencja dla uczniów klas ósmych.
  5. Zapraszamy do skorzystania ze spowiedzi św. wielkopostnej od poniedziałku 22 marca do soboty 27 marca od g. 17.00 do Mszy św. wieczornej.
  6. Apel Metropolity Przemyskiego przed uroczystością św. Józefa.

W związku z trwającym Rokiem św. Józefa, zachęcam, aby w dniu Uroczystości św. Józefa otoczyć modlitwą naszą Ojczyznę, Kościół Święty, Archidiecezję i nasze rodziny. M. in. w tym dniu możemy zyskać odpust zupełny za wypełnienie jednego z warunków. Warunki jak i lista ustanowionych na ten rok kościołów stacyjnych w naszej diecezji znajdują się w dekrecie umieszczonym w gablocie.