V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 21 marca 2021 r.

with Brak komentarzy
  1. Dzisiaj rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. Nauki rekolekcyjne: w niedzielę podczas każdej Mszy św. także podczas Mszy św. wieczornej; w poniedziałek i wtorek podczas dodatkowej Mszy św. o g. 8.00 i podczas Mszy św. o g. 18.00, po której konferencja dla uczniów klas ósmych. Rekolekcje prowadzi ks. Andrzej Wąsek Misjonarz Miłosierdzia z Zamościa.
  2. W czwartek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia. Modlimy się o poszanowanie ludzkiego życia od chwili poczęcia aż do naturalnej śmierci. Na stoliku przy wejściu znajdują się deklaracje adopcji dziecka poczętego. Po wypełnieniu składamy do skarbonki.
  3. W piątek zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakramentu od g. 15.00 do 17.30 z możliwością skorzystania ze spowiedzi świętej wielkopostnej.
  4. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych:

* Droga Krzyżowa odprawiana w piątki o g. 17.30 i w niedziele po Mszy św. o g. 8.00;

* Gorzkie Żale w niedziele o g. 16.00 z kazaniem pasyjnym, bezpośrednio po nich Msza św. wieczorna bez kazania oraz

* Godzinki o Męce Pańskiej śpiewane w niedziele o g. 7.30.

  1. Dziękujemy za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu, które można składać do skarbony na filarze.
  2. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, życzymy zdrowia, wszelkich potrzebnych łask, błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Najświętszej, św. Józefa i świętych Patronów.
  3. Sprzątanie świątyni przed dzisiejszą niedzielą przeprowadziła grupa Pani Barbary Hajczewskiej i Moniki Gołębiowskiej. Bardzo serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i dbałość o czystość tej świątyni.
  4. Przypominamy, że z soboty na niedzielę następuje zmiana czasu na letni.
  5. W przyszłą niedzielę Niedziela Palmowa, na każdej mszy poświęcenie palm.