PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY 5 kwietnia 2021 r.

with Brak komentarzy
  1. Przeżywamy oktawę uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego z tej racji w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, to także kolejne dni Nowenny przed świętem Bożego Miłosierdzia, którą odprawiamy * dzisiaj o g. 10.45, * od jutra o g. 17.45.
  2. W niedziele, zakończenie oktawy uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego, przeżywać będziemy święto Bożego Miłosierdzia z tej racji o g. 15.00 nabożeństwo eucharystyczne z Koronką do Bożego Miłosierdzia i dodatkowa Msza św. W tym dniu prosimy o przynoszenie i składanie do kosza skarbonek Caritasu jako dar miłosierdzia dla seniorów. W tym dniu także zbiórka do puszek na potrzeby Caritasu.
  3. Bardzo serdecznie dziękujemy WSZYSTKIM, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do pięknego, Bożego świętowania Wielkanocy, za udział w nabożeństwach pasyjnych, rekolekcjach, spowiedzi św., straży grobowej, orkiestrze, ofiarodawcom na kwiaty, a szczególnie wykonawcom ciemnicy i grobu, wszystkim którzy adorowali Pana Jezusa w ciemnicy i grobie, za udział w Triduum Paschalnym, za życzenia i modlitwę za nas szczególnie w Wielki Czwartek, grupom sprzątającym świątynię, Ministrantom za służbę przy ołtarzu. Bardzo serdecznie dziękujemy za wszystkie złożone ofiary, szczególnie podczas poświęcenia pokarmów.
  4. Wszystkim, którzy obchodzą swoje imieniny, urodziny bądź jubileusze składamy jak najlepsze życzenia: zdrowia, Bożego błogosławieństwa Zmartwychwstałego Pana i nieustannej opieki Matki Bożej Różańcowej.
  5. Sprzątanie świątyni w czasie Wielkiego Tygodnia przeprowadziły grupy Pani Teresy Lalowicz i Joanny Huc. Bardzo serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i prace, aby nasza świątynia była piękna na czas świętowania.
  6. Wójt Gminy Zarzecze informuje, że od 1 kwietnia trwa obowiązkowy Powszechny Spis Ludności. Spis można przeprowadzić na stronie internetowej https://spis.gov.pl. W razie trudności prosimy skontaktować się z Gminnym Biurem Spisowym.