UR. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ 30 maja 2021 r.

with Brak komentarzy
 1. W tym tygodniu obchodzimy:
 • jutro – święto Nawiedzenia NMP;
 • we wtorek – wsp. św. Justyna, to także 8. wtorek nowenny przed świętem św. Antoniego;
 • w czwartek – uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Pana Jezusa;
 • w piątek – pierwszy piątek miesiąca, odwiedziny chorych od g. 8.00, zapraszamy do adoracji Najśw. Sakramentu od g. 15.00 do 18.00 i w tym czasie skorzystania ze spowiedzi pierwszopiątkowej;
 • w sobotę – wsp. św. Bonifacego i zapraszamy na nabożeństwo pierwszosobotnie, które rozpoczniemy o g. 17.30 nabożeństwem różańcowym.
 1. Jutro zakończenie nabożeństw majowych a od wtorku zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe o g. 17.45 a w niedzielę o g. 16.45.
 2. W czwartek uroczystość Bożego Ciała. Msze św. o g. 8.00 i 10.00, nie będzie Mszy św. wieczornej. Po Mszy o g. 10.00 wyruszymy z procesją, tak jak w ubiegłym roku, wokół kościoła i klasztoru. I stację – prosimy o wykonanie przez mieszkańców Maćkówki, II stację – Żurawiczek, III stację – Zalesia a IV stację – prosimy rodziców i młodzieży bierzmowanej. Zapraszamy do niesienia feretronów i chorągwi oraz panów do baldachimu. Oktawa Bożego Ciała podczas nabożeństwa czerwcowego w świątyni o g. 17.45.
 3. Sprzątanie świątyni przeprowadziła grupa Pani Ireny Pieniążek. Bardzo serdecznie dziękujemy za zaangażowanie, dbałość o czystość i dekorację świątyni.
 4. W pierwszą sobotę miesiąca 5. czerwca w bazylice przeworskiej organizowany jest Męski Różaniec, rozpoczęcie modlitw o g. 9.00.
 5. Dyrektor SP w Żurawiczkach w związku ze zbliżającymi się jubileuszami szkoły zwraca się z prośbą do wszystkich mieszkańców – absolwentów, w szczególności starszych, pamietających czasy budowy szkoły o wypożyczenie posiadanych pamiątek – zdjęć, dyplomów i innych związanych ze szkołą w celu wykonania wystawy. Pamiątki można składać w sekretariacie szkoły.