XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 1 sierpnia 2021 r.

with Brak komentarzy
  1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca, po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu a o g. 20.45 zapraszamy na Apel Maryjny.
  2. Jutro można uzyskać odpust zupełny tzw. Porcjunkuli, który wywodzi się od św. Franciszka z Asyżu, który został rozciągnięty na wszystkie kościoły parafialne. Czynnością przepisaną do uzyskania tego odpustu jest pobożne nawiedzenie kościoła franciszkańskiego bądź parafialnego oraz spełnienie warunków jak przy każdym odpuście. Korzystajmy z tego skarbca Bożego Miłosierdzia. O g. 20.45 zapraszamy na Apel Maryjny.
  3. W tym tygodniu wspominamy:
  • we środę – św. Jana Marię Vianneya
  • w piątek – święto Przemienienia Pańskiego i I piątek miesiąca. Odwiedziny chorych od g. 8.00. Od g. 15.00 wystawienie Najśw. Sakramentu i od 17.00 do mszy świętej wieczornej możliwość skorzystania ze spowiedzi świętej.
  • w sobotę – to pierwsza sobota miesiąca z tej racji zapraszamy na nabożeństwo pierwszosobotnie, które rozpoczniemy nabożeństwem różańcowym o g. 17.30.
  1. Wszystkim, którzy obchodzą swoje imieniny, urodziny bądź jubileusze składamy jak najlepsze życzenia: zdrowia, błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Różańcowej i swoich świętych patronów.
  2. Sprzątanie świątyni przeprowadziła grupa Pani Ewy Piątek. Bardzo serdecznie dziękujemy za trud sprzątania i dekorowania naszej świątyni.
  3. Dziś zbiórka do puszek na pomoc powodzianom, puszki umieszczone są na kwietnikach z płynem dezynfekującym.
  4. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona na prace inwestycyjne w naszym kościele.