XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA 26 września 2021 r.

with Brak komentarzy
 1. Dzisiaj zbiórka do puszek na budowę domu miłosierdzia dla osób niepełnosprawnych ziemi przeworskiej.
 2. W tym tygodniu obchodzimy:
 • w środę – święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, po Mszy św. wieczornej modlitwy i błogosławieństwo relikwiami z groty objawień św. Michała Arch.;
 • w piątek – pierwszy piątek miesiąca, odwiedziny chorych od g. 8.00; adoracja Najśw. Sakramentu od g. 15.00 do g. 18.00 z możliwością spowiedzi pierwszopiątkowej, o g. 17.30 rozpoczniemy nabożeństwa różańcowe, na które wszystkich gorąco zapraszamy;
 • w sobotę – pierwsza sobota miesiąca, nabożeństwo pierwszosobotnie rozpoczniemy modlitwą różańcową o g. 17.30.
 1. Trwa nowenna do św. Franciszka z Asyżu przed Jego uroczystością. Modlitwy nowenny podczas Mszy św. wieczornej.
 2. Bardzo serdecznie dziękujemy za ofiary na zakup opału do kościoła i prosimy o dalszą ofiarność.
 3. Na stoliku znajdują się kartki na wypominki; kartki na wypominki roczne prosimy opisać nagłówkiem: „wypominki roczne”. Ofiary składane z racji wypominek będą przeznaczone na pokrycie kosztów: malowania dachu na kaplicy cmentarnej oraz wykonania marmurowego ołtarza do naszego kościoła. Już dzisiaj składamy serdeczne Bóg zapłać!
 4. Informujemy, że Uroczystość Matki Bożej Różańcowej obchodzimy 7 października, uroczystości odpustowe będziemy przeżywać w niedzielę 10 października. Z tej racji intencja Mszy św. z Zalesia będzie sprawowana podczas sumy odpustowej o g. 11.00.
 5. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca, z tej racji zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o g. 8.00.
 6. Od kilku lat praktykowaliśmy Różaniec do Granic Parafii. Dlatego za tydzień w niedzielę zapraszamy na g. 20.00 na modlitwę różańcową, którą zakończymy Apelem Jasnogórskim.
 7. Wszystkim, którzy obchodzą swoje imieniny, urodziny bądź jubileusze składamy jak najlepsze życzenia: zdrowia, błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Różańcowej i swoich świętych patronów.
 8. Sprzątanie świątyni przeprowadziła grupa ze Skotnika Żurawiczki. Bardzo serdecznie dziękujemy za trud sprzątania i dekorowania świątyni.
 9. W pierwszą sobotę miesiąca 2. października w bazylice przeworskiej organizowany jest Męski Różaniec, rozpoczęcie modlitw o g. 9.00.
 10. Wójt Gminy zaprasza mieszkańców Żurawiczek na zebranie w Remizie OSP 29 września o g. 17.00.