XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA 3 października 2021 r.

with Brak komentarzy
 1. Od kilku lat praktykowaliśmy Różaniec do Granic Parafii. Dlatego dzisiaj zapraszamy na g. 20.00 na modlitwę różańcową, podobnie jak modliliśmy się podczas Sztafety Różańcowej w lipcu. Na zakończenie Apel Jasnogórski.
 2. W tym tygodniu obchodzimy:
 • jutro – uroczystość św. Franciszka z Asyżu, z tej racji możemy uzyskać odpust zupełny, Msze św. jak w dzień powszedni. Po Mszy św. o g. 18.00 nabożeństwo upamiętniające błogosławioną śmierć św. Franciszka z Asyżu TRANSITUS;
 • we wtorek – św. s. Faustyny Kowalskiej;
 • w czwartek – uroczystość liturgiczna ku czci NMP Różańcowej, w tym dniu Msze św. o g. 8.00 i 18.00, zapraszamy także na Apel Maryjny o g. 20.45;
 • w piątek – adoracja Najśw. Sakramentu od g. 15.00 do g. 18.00.
 1. Wszystkich zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych o g. 17.30 a w niedzielę o g. 16.30.
 2. W przyszłą niedzielę 10 października będziemy przeżywać Uroczystość Odpustową ku czci MB Różańcowej. Uroczysta Suma o g. 11.00. Zapraszamy orkiestrę i Turków oraz wszystkich parafian, dobrodziejów, sympatyków naszego kościoła i klasztoru na te uroczystości.
 3. Za tydzień po Mszach św. zbiórka do puszek na Fundusz Stypendialny dla dzieci i młodzieży z racji XXI Dnia Papieskiego.
 4. Bardzo serdecznie dziękujemy za ofiary na zakup opału do kościoła i prosimy o dalszą ofiarność.
 5. Na stoliku znajdują się kartki na wypominki; kartki na wypominki roczne prosimy opisać nagłówkiem: „roczne”. Kartki prosimy wrzucać do skarbony przy filarze. Ofiary składane z racji wypominek będą przeznaczone na pokrycie kosztów: malowania dachu na kaplicy cmentarnej oraz wykonania marmurowego ołtarza do naszego kościoła. Już dzisiaj składamy serdeczne Bóg zapłać! Pragniemy zaznaczyć, że za naszych bliskich zmarłych będziemy się modlić podczas nabożeństwa wypominkowego i Mszy św. Gregoriańskiej przez cały miesiąc listopad.
 6. Wszystkim, którzy obchodzą swoje imieniny, urodziny bądź jubileusze składamy jak najlepsze życzenia: zdrowia, błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Różańcowej i swoich świętych patronów.
 7. Sprzątanie świątyni przeprowadziła grupa Pani Danuty Bartman. Bardzo serdecznie dziękujemy za trud sprzątania i dekorowania świątyni.