NIEDZIELA PALMOWA, MĘKI PAŃSKIEJ 10 kwietnia 2022 r.

with Brak komentarzy
 1. Zapraszamy dzisiaj do udziału w ostatnim już nabożeństwie Gorzkich Żali o g. 16.15 z kazaniem pasyjnym, bezpośrednio po nich Msza św. wieczorna.
 2. Dziękujemy Wszystkim, którzy wzięli udział w piątkowej Drodze Krzyżowej ulicami naszej parafii, oraz wszystkim, którzy wczoraj skorzystali ze spowiedzi św. wielkopostnej. Jutro spowiedź w Zarzeczu, we wtorek w parafii Chrystusa Króla, w środę w parafii św. Barbary w Przeworsku.
 3. Jutro z racji drugiego poniedziałku miesiąca zapraszamy na nabożeństwo do św. Charbela o g. 18.00.
 4. We wtorek 12 kwietnia przypada pierwszy wtorek Nowenny przed świętem św. Antoniego z Padwy. Nabożeństwo przy relikwiach świętego podczas Mszy św. wieczornej. Serdecznie zapraszamy.
 5. Rozpoczęliśmy WIELKI TYDZIEŃ, w którym ostatnie trzy dni to TRIDUUM PASCHALNE, czyli WIELKI CZWARTEK, WIELKI PIĄTEK i WIELKA SOBOTA, które mają odrębne obrzędy liturgiczne w następującym porządku: w te dni liturgia tylko wieczorem:

* WIELKI CZWARTEK – rozpoczynamy obchody świąt Paschy Chrystusa, ten dzień jest pamiątką Ostatniej Wieczerzy i ustanowienia Sakramentów: Eucharystii i Kapłaństwa. Msza św. Wieczerzy Pańskiej o g. 18.00, po jej zakończeniu przeniesienie Pana Jezusa do CIEMNICY i adoracja Najśw. Sakramentu do g. 21.00.

* WIELKI PIĄTEK – jest liturgicznym przeżywaniem tajemnicy śmierci Pana Jezusa. Adoracja Najśw. Sakramentu w Ciemnicy od g. 8.00 do 17.20. O g. 17.30 zapraszamy na Drogę Krzyżową w kościele. Nabożeństwo Wielkopiątkowe Liturgii Męki Pańskiej z Adoracją Krzyża o g. 18.00, po liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego i adoracja do g. 21.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Zapraszamy także na Koronkę do Bożego Miłosierdzia w Ciemnicy w Godzinie Miłosierdzia, czyli o g. 15.00 z rozpoczęciem Nowenny przed świętem Miłosierdzia Bożego.

* WIELKA SOBOTA – święcenie pokarmów przed głównym wejściem do kościoła od g. 8.00 – do 11.00 – co pół godziny oraz przy Remizach OSP oraz w tych miejscach jak to było przed pandemią, w Żurawiczkach o g. 9.00, w Maćkówce o g. 9.45 i w Zalesiu o 10.15. Prosimy o transport.

Adoracja Najśw. Sakramentu od g. 8.00 i w sobotę trwać będzie do rozpoczęcia Liturgii Wigilii Paschalnej, którą rozpoczniemy w kościele o g. 19.00. Podczas tej Mszy św. odnowimy przyrzeczenia chrzcielne, dlatego prosimy przynieść świece, za odnowienie przyrzeczeń możemy uzyskać odpust zupełny. Adoracja Pana Jezusa w Grobie do g. 22.00.

 1. W przyszłą Niedzielę obchodzimy Uroczystość Zmartwychwstania Pana Jezusa. W tym dniu Msze św. o g. 6.00 i 11.00 a w drugi dzień świąt o 8.00 i 11.00. Mszy św. wieczornej nie będzie.
 2. Nowenna przed świętem Miłosierdzia Bożego: w Wielki Piątek o g. 15.00, w Wielką Sobotę przed Mszą św. Wigilii Paschalnej o g. 18.45, w Wielkanoc i w drugi dzień świat o g. 10.45 zamiast wypominek, w oktawie wielkiej nocy przed Mszą św. wieczorną o g. 17.45.
 3. Dziękujemy za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Jeżeli ktoś pragnie wesprzeć ten cel to ofiary można składać do skarbony na filarze.
 4. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy zdrowia, wszelkich potrzebnych łask i Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.
 5. Sprzątanie świątyni przed dzisiejszą niedzielą przeprowadziła grupa Pana Macieja Fila. Bardzo serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i dbałość o czystość świątyni.
 6. Wojownicy Maryi zapraszają w Wielki Czwartek na 24 Godziny Męki Pańskiej w Bazylice Przeworskiej. Szczegóły na plakacie w gablocie.