NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO 24 kwietnia 2022 r.

with Brak komentarzy
 1. W tym tygodniu obchodzimy:
 • dzisiaj zakończenie oktawy uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Zapraszamy o g. 15.00 na nabożeństwo eucharystyczne z Koronką do Bożego Miłosierdzia i dodatkową Mszę św. Z racji rozpoczętego dzisiaj tygodnia miłosierdzia – zbiórka do puszek na potrzeby Caritasu;
 • w poniedziałek – święto św. Marka, Ewangelisty;
 • we wtorek – uroczystość św. Wojciecha – Patrona Polski, to także kolejny wtorek Nowenny przed świętem św. Antoniego z Padwy. Nabożeństwo przy relikwiach świętego podczas Mszy św. wieczornej;
 • w piątek święto św. Katarzyny Sieneńskiej – Patronki Europy, tradycyjnie zapraszamy do adoracji Najśw. Sakramentu od g. 15.00 do 18.00. To także dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego;
 • w sobotę – dzień pierwszej spowiedzi świętej dla dzieci z klas trzecich o g. 8.00. Zapraszamy do skorzystania ze spowiedzi: rodziców, rodziców chrzestnych i członków rodzin.
 1. Za tydzień, 1 maja, uroczystość pierwszej komunii św. podczas Mszy św. o g. 11.00.
 2. Dzieci rocznicowe wraz z rodzicami zapraszamy na spotkanie organizacyjne w czwartek 28 kwietnia o g. 19.00.
 3. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca, zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o g. 8.00, a o g. 20.45 zapraszamy na Apel Maryjny.
 4. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy zdrowia, wszelkich potrzebnych łask i Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.
 5. Sprzątanie świątyni przeprowadziła grupa Pani Danuty Głąb. Bardzo serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i dbałość o czystość świątyni. Tym dyżurem zakończyli mieszkańcy Maćkówki. Prosimy o podjęcie sprzątania parafian z Zalesia. Jednak w tę sobotę prosimy o sprzątanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych, za tydzień rodziców dzieci rocznicowych, a w kolejną sobotę rodziców młodzieży bierzmowanej.
 6. Proboszcz z Halicza na Ukrainie, ks. Jacek Waligóra, składa serdeczne podziękowanie dla mieszkańców naszych miejscowości za zbiórkę płodów rolnych dla przesiedleńców wewnętrznych i potrzebujących pomocy.